http://didshahr.ir/254002

00:13 :: 1401/08/28

ترک خوردن لب ها عوامل متعددی از جمله کم آبی بدن و استفاده از دارو دارد اما اغلب بر اثر عوامل و شرایط محیطی و آب و هوایی ایجاد می شود.

 درمان ترک خوردن لب در پاییز و زمستان

ترک خوردن لب‌ها عوامل متعددی از جمله کم آبی بدن و استفاده از دارو دارد اما اغلب بر اثر عوامل و شرایط محیطی و آب و هوایی ‌، وزش باد و سرمای هوا ایجاد می‌شود برای همین است که در پاییز و زمستان با خشکی بیشتر لب‌ها مواجه می‌شویم.اما شما می‌توانید با چند روش کاملا ساده این ترک‌ها را درمان کنید.

آب بنوشید | زمانی که کمبود آب در بدن اتفاق می‌افتد، خشکی پوست ایجاد می‌شود.به گزارش ساوالان خبر، لب‌ها هم از این خشکی مستثنا نیستند. نوشیدن آب به اندازه کافی الزامی است به ویژه در فصل‌های سرد سال که کمتر دچار تشنگی و تعریق می‌شوید.

ترکیب عسل و جوجوبا بسازید | یکی از ماسک های خانگی برای داشتن لب‌های نرم و با طراوت، ماسک عسل و روغن جوجوباست. شما می‌توانید ترکیب این دو ماده را شب‌ها روی لب بمالید و روز بعد، با آب ولرم بشویید.

در این باره بخوانید: خاصیت عسل بر لب: از صافی تا لطافت همیشگی

آلوئه ورا آب رسان قوی | ژل آلوئه ورا سرشار از انواع ویتامین‌های مورد نیاز پوست است. بسیاری از شرکت‌های تولید کننده لوازم آرایشی در رژ لب‌های خود از عصاره آلوئه ورا استفاده می‌کنند. استفاده از روغن آلوئه ورا هم که ترکیبی از روغن زیتون و ژل آلوئه وراست، برای رفع خشکی پوست و ترک های پوستی مناسب است.

روغن نارگیل | روغن نارگیل برای رفع خشکی پوست شگفت انگیز است. اگر از این روغن روی لب‌ها استفاده شود، نه تنها لطافت خاصی به لب‌ها می‌بخشد، بلکه مشکل ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن لب‌ها را کاملا رفع می‌کند.

درمان ترک خوردن لب در پاییز و زمستان

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254002

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *