http://didshahr.ir/253682

04:00 :: 1401/08/21

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل از صدور مجوز پذیرش بیماران بین‌الملل پس از ارزیابی و بررسی‌های لازم از میزان آمادگی این مرکز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

بیماری زنان

مهران اوچی اردبیلی  با اعلام این خبر اظهار کرد: برای اینکه حضور بیمار، فرایند درمان و ترخیص بیماران خارجی باید نظام‌مند و مطابق با استانداردهای جهانی باشد ، آیین‌نامه‌ای برای مجوز پذیرش بیماران خارجی از سوی وزارت بهداشت پیش‌بینی شده که مراکز درمانی برای اخذ مجوز دپارتمان پذیرش بیماران خارجی باید مفاد آیین‌نامه را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: استان اردبیل به دلیل هم‌مرز بودن با کشور جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز سالانه پذیرای اتباع خارجی با هدف درمان می‌باشد که این امر لزوم ساماندهی گردشگری سلامت استان را دوچندان کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل اردبیلی با بیان اینکه تعدادی از بیماران خارجی که مشکل نازایی دارند به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی اردبیل مراجعه می‌کنند، تصریح کرد: این مرکز آمادگی دارد درمان ناباروی این بیماران را با آخرین روش‌های درمانی موجود و با بهره‌گیری از پزشکان مجرب و تجهیزات مدرن انجام دهد.

وی از راه‌اندازی بخش‌های درمانی جدید در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان اردبیل خبرداد و اظهار کرد: بهره‌گیری از تکنیک‌های درمانی پی‌آرپی تخمدانی و رحمی، بلاستوسیست، DFI و لنفوسیت‌تراپی جهت افزایش شانس لانه‌گزینی جنین در رحم در دو سال اخیر در این مرکز شروع شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل راه‌اندازی کلینیک‌های مشاوره تغذیه وآندومتریوز، راه‌اندازی بخش‌های لاپاروسکوپی و هیستروسکوپی، نوبت‌دهی اینترنتی و نوبت بعد از ظهر جهت ارائه خدمات به مراجعان بومی و غیربومی ، عقد قرارداد با تمام بیمه‌ها برای تحت پوشش بردن بیماران، مشارکت بنیاد برکت جهت تسهیل خدمت‌رسانی به زوجین تحت پوشش بیمه روستایی و اقشار کم‌درآمد و سازمان بهزیستی استان اردبیل برای ارائه خدمات بالینی و آزمایشگاهی به زوجین نابارور تحت پوشش را از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای این مرکز اعلام کرد.

بیمار تصادفی

صدور مجوز پذیرش بیماران بین‌الملل در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253682

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *