http://didshahr.ir/253340

06:44 :: 1401/08/14

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت رشد و ترقی برخی شهرهای کوچک در اجرای طرح جهش تولید مسکن، گفت: در برخی شهرها دولت نسبت به واگذاری زمین رایگان برای احداث خانه ویلایی اقدام می‌کند.

 

ساخت و ساز مسکن

سیدکمال‌الدین میرجعفریان در شورای مسکن استان اردبیل اظهار کرد: در برخی شهرها دولت نسبت به واگذاری زمین رایگان برای احداث خانه ویلایی اقدام می‌کند و این زمین‌ها منحصرا برای احداث واحد مسکونی بوده و متقاضیان اجازه خرید و فروش آن را ندارند.

وی افزود: این ظرفیت به غیر از مراکز شهرستان‌ها در سایر شهرها هم ایجاد شده و گامی برای حفظ جمعیت منطقه و یا مهاجرت معکوس اهالی آن است.

لزوم تأمین زمین برای کاربری‌های عمومی مورد نیاز در حاشیه واحدهای مسکونی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: در خصوص تأمین زمین برای کاربری‌های عمومی مورد نیاز در حاشیه واحدهای ویلایی جهش تولید مسکن نیز واگذاری زمین‌های دولتی با کاربری عمومی از سوی بنیاد مسکن به راه‌وشهرسازی ضروری است.

میرجعفریان تصریح کرد: بر سرعت‌بخشی به اجرای فونداسیون در برخی نقاط باقی‌مانده برای احداث واحدها لازم بوده و بانک‌ها باید توجه ویژه‌ای به تنظیم قراردادهای تسهیلات و تعیین تکلیف آن داشته باشند.

قرارداد احداث بیش از ۶هزار واحد جهش تولید مسکن تنظیم شده است

محبوب حیدری، مدیرکل راه‌وشهرسازی استان اردبیل نیز در این نشست گفت: تعداد کل ثبت‌نام‌کنندگان طرح جهش مسکن در استان اردبیل ۹۳هزار و ۳۵۱ نفر بود که متقاضیان نهایی ۳۲هزار و ۱۵۵ نفر و واریزکنندگان وجه نیز ۵هزار و ۹۰۴ نفر در اردبیل و ۳هزار و ۴۰۰ نفر در شهرستان‌ها هستند.

حیدری بیان کرد: تعداد متقاضیان تخصیص پروژه شده در استان اردبیل ۵هزار و ۶۲۲ نفر و تعداد واحد دارای قرارداد ساخت در استان ۶هزار و ۷۹۸ واحد است.

مسکن

احداث خانه ویلایی با زمین رایگان

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253340

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.