http://didshahr.ir/253135

06:24 :: 1401/08/09

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۳۰ درصد تصادفات جاده ای این استان مربوط به سرعت بیش از حد رانندگان است که ضروری است رانندگان موارد ایمنی را رعایت کنند.

تصادف موتور

محبوب حیدری  توسعه و ارتقای راههای استان را از اولویتهای اداره کل راه و شهرسازی استان ذکر کرد و افزود: با راه‌اندازی و احداث ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه دراستان شاهد کاهش تصافات جاده‌ای استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در حال‌حاضر ساماندهی جاده‌های استان به ویژه در شمال استان با سرعت انجام می‌گیرد و امیدواریم در مدت زمان مشخص اقدامات اساسی در توسعه راه‌های استان انجام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: با توجه به اقدامات راه و شهرسازی استان در خصوص توسعه راه‌های شمال استان ، ضرورت حضور پلیس، نصب دوربین‌های سرعت‌ سنج و اصلاح پیچ‌ها و حذف نقاط حادثه‌خیز در کاهش تصادفات بسیار موثر است.

حیدری بیان کرد: علاوه بر تاثیر بهسازی راه‌ها در کاهش تصادفات، رعایت موارد ایمنی رانندگان هم در کاهش تصادفات موثر است و لازم است رانندگان سرعت مطمئنه را در حین رانندگی رعایت کنند.

این مقام مسئول افزود: یکی دیگر از عوامل تصادفات جاده‌ای، کمبود روشنایی جاده‌ها است که به دلیل بالا بودن هزینه روشنایی‌ها، توسعه سیستم روشنایی در جاده‌های استان عملا متوقف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به مطالبه مردم برای ساماندهی جاده‌های استان و بزرگراه‌ها ، اداره کل راه و شهرسازی از تمام ظرفیتهای خود برای بهسازی جاده‌ها و احداث بزرگراه‌ها استفاده کرده است.

وی درباره نقاط حادثه خیز مسیر سربند – مشگین شهر اظهار کرد: ۱۳ کیلومتر این مسیر بهسازی شده و در صورت تامین اعتبار لازم بقیه مسیر هم بهسازی می‌شود.

تصادف موتور

تصادفات جاده ای اردبیل ناشی از سرعت بیش از حد است

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253135

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.