http://didshahr.ir/253054

00:12 :: 1401/08/08

نشیمن اتاقی است که بیشتر اوقات استراحت خود را در آن می‌گذرانید و از دوستان و مهمانان خود پذیرایی می‌کنید.

اشتباه رایج در دکوراسیون نشیمن

اشتباهات دکوری می‌تواند دکوراسیون نشیمن شما را خراب کند ،در نظر بگیرید تا بتوانید از آن‌ها اجتناب و محیطی عالی ایجاد کنید. با ما برای شناسایی این موارد مخرب همراه باشید.

نداشتن وحدت کلی| بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه پالت رنگ فضای خود را به درستی انتخاب کنید و چگونه با تنالیته‌های رنگی مختلف بازی کنید. در غیر این صورت، اتاق نشیمن خانه شما ممکن است شبیه یک بروشور یا فروشگاهی بزرگ به نظر برسد! هماهنگ کردن پرده‌ها با کوسن‌ها و جست‌وجوی هماهنگی دقیق رنگ بین دیوار‌ها و فرش‌هایتان را فراموش کنید. موضوع درباره ایجاد هماهنگی بین همه رنگ‌ها و اشیای موجود در منزل است که به فضا بسته به حس شخصی مختص شما هویت می‌بخشد.

توجه نداشتن به توزیع متناسب مبلمان| از آن جایی که نشیمن یکی از مناطقی است که معمولاً افراد در آن جمع می‌شوند، باید برای حرکت، بدون این که مبلمان مانع عبور شما شوند راحت باشد، به علاوه باید حس وسعت و گستردگی در فضا ایجاد کنند. بنابراین مسیری را ایجاد کنید که بتوانید در آن قدم بزنید و مبل‌های خود را به گونه‌ای قرار دهید که بتوانید بدون برخورد به مبل ها یا برخورد به اقلام دیگر بین آن‌ها حرکت کنید.

ایجاد نکردن تعادل مناسب درباره اقلام لوکس| اگر سبک دکوراسیونی شیک را دوست دارید، دکوراسیون خود را بیش از حد اشباع نکنید و فقط از عناصر ظریف استفاده کنید. با پرداخت‌های پر زرق و برق، زیاد‌ه روی نکنید وگرنه اثر نامطلوبی ایجاد خواهید کرد.
نقاشی‌های بسیار بزرگ و دیوارکوب| آویزان کردن تابلو‌های بزرگ یا آویز‌های دیواری در مقیاس خیلی بزرگ معمولا یکی از اشتباهات دکوری است که می‌تواند طراحی دکوراسیون نشیمن شما را خراب کند. از انجام این کار خودداری کنید مگر این که اتاق شما بزرگ و مانند یک قصر گسترده باشد.

استفاده از پرده‌های شلوغ و پر زرق و برق| پرده‌ها هر محیطی را می‌پوشانند و اتاق را تزیین می‌کنند، در حالی که نور را وارد می‌کنند یا بسته به هدف اتاق را از نور محافظت می‌کنند. اگر نشیمن خانه شما کوچک است، از پرده‌هایی با پارچه‌های زیاد یا با طرح‌های برجسته، هندسی بزرگ و رنگ‌های تند خودداری کنید. به پرده‌ها از دیدگاه عملکردی نگاه کنید و از تبدیل شدن آن‌ها به مرکز توجه جلوگیری کنید.

نورپردازی نامتناسب| نورپردازی هنگام چیدمان و دکوراسیون نشیمن ضروری است و اتاق نشیمن باید چندین نقطه نور داشته باشد. این نقاط را می‌توانید با توجه به آن چه برای هر موقعیتی نیاز دارید ایجاد کنید برای مثال تماشای تلویزیون نیاز به نور متفاوتی نسبت به زمان یک دورهمی خانوادگی دارد. برای نوشتن این مطلب از «دکوبوم» کمک گرفته‌شده است.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253054

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *