http://didshahr.ir/252985

05:30 :: 1401/08/04

رامین صادقی گفت:گفت: در راستای اجرای طرح جامع وزارت صمت برای بازسازی و نوسازی صنایع کشور، ۶۰ واحد صنعتی استان نیز در این خصوص احصا و برای تامین منابع مالی و مشوق‌ها به وزارتخانه ارسال شده است.

رامین صادقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در راستای اجرای طرح جامع وزارت صمت برای بازسازی و نوسازی صنایع کشور، ۶۰ واحد صنعتی استان نیز در این خصوص احصا و برای تامین منابع مالی و مشوق‌ها به وزارتخانه ارسال شده است.

رامین صادقی اظهار کرد: برای نوسازی این واحدها یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است که یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن از طریق تسهیلات تامین می‌شود.

به گفته رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اردبیل، این واحدها عمدتا در رسته‌های صنایع نساجی، معدنی، پایین دست پتروشیمی و فولادی و صنایع غذایی فعالیت می‌کنند.

صادقی تصریح کرد: با تحقق این موضوع و نوسازی واحدها صادرات کالاهای تولیدی آن‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته و زمینه ارتقای ۳۰ درصدی اشتغال این بخش‌ها فراهم می‌شود.

به گزارش ایرنا احیای واحدهای راکد و نوسازی آنها از مهمترین برنامه های بخش صنعت در دولت سیزدهم بوده است و دستگاه‌های مسئول در این زمینه اهتمام جدی داشته اند.

در همین راستا علی رسولیان معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور روز پنجشنبه هفته گذشته در جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اردبیل از احیای ۴۵۰ واحد تولیدی راکد و بازگشت به چرخه تولید از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

رسولیان در این نشست همچنین گفت: امسال برای احیا و بازفعال سازی یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور هدف‌گذاری شده که با احیای این تعداد واحد، پیش‌بینی می‌شود برای ۲۸ هزار و ۸۰۰ نفر شغل ایجاد شود.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار کرد: هم اکنون ۸۴۸ شهرک و نواحی صنعتی با ۵۰ هزار واحد صنعتی در تولید و اشتغال فعال است که زیرساخت‌های لازم در این شهرک‌ها فراهم بوده و تلاش می‌شود خلاء‌ها و نارسایی‌های موجود در برخی شهرک‌ها در ارتباط با زیر ساخت‌ها نیز برطرف شود.

بر اساس اظهارات این مقام مسئول سال گذشته ۹۹۰ هکتار اراضی راکد در شهرک‌های صنعتی و از ابتدای سال جاری تاکنون هم ۴۰۰ هکتار اراضی راکد خلع ید شده است.

رامین صادقی:معرفی۶۰ واحد صنعتی اردبیل به وزارتخانه

معرفی۶۰ واحد صنعتی اردبیل به وزارتخانه

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252985

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *