http://didshahr.ir/252950

06:36 :: 1401/08/03

عباس جهانگیرزاده گفت:قرار شده با ارائه الگوی کشت در منطقه مغان، برای کشاورزانی که این الگو را رعایت کنند، آب بهای مصرفی تا ۵۰ درصد تخفیف داده شود.

عباس جهانگیرزاده

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: تعارض منافع مانع عملیاتی شدن منطقه آزاد تجاری در استان اردبیل شده و یکی از عوامل کند شدن روند توسعه این استان است.

عباس جهانگیرزاده در دیدار مردمی در بیله‌سوار اظهار کرد: راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری حق مردم شمال استان به ویژه بیله‌سوار است که با داشتن گمرک و پایانه مرزی بهترین نقطه برای آغاز منطقه آزاد تجاری است تا سه منطقه دیگر نیز به این محدوده اضافه شود.

وی با بیان اینکه تعارض منافع جلوی توسعه استان به ویژه راه‌اندازی منطقه آزاد را گرفته است، تصریح کرد: از طریق رئیس جدید مناطق آزاد کشور پیگیر ابلاغ سریع راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری در بیله‌سوار هستیم تا به سرعت فضای توسعه‌ای در این زمینه فراهم آید.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازارچه مرزی بیله‌سوار و تردد زمینی در آن با توافق کشور آذربایجان و ایران از سر گرفته می‌شود، گفت: کشور آذربایجان اکثر مرزهای زمینی خود را با سایر کشورها محدود کرده ولی تلاش بر این است تا با رونق گرفتن ترانزیت مرزی، تردد زمینی نیز بین مسافران ایرانی و آذری به راحتی انجام شود.

جهانگیرزاده ضرورت رعایت عدالت را در توسعه همه مناطق استان یادآور شد و افزود: شایسته است به تناسب احداث بیمارستان یک‌هزار تختخوابی در مرکز استان در سایر شهرستان‌ها نیز بیمارستان‌های حداقل با ۱۰۰ تخت راه‌اندازی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امکان انتقال بیماران در طول ۲۴۰ کیلومتر از پارس‌آباد و بیله‌سوار به مرکز استان سخت و دشوار به نظر می‌رسد و شایسته بود به جای احداث بیمارستان یک‌هزار تختخوابی در اردبیل، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی به ازای هر شهرستان، ۱۰۰ تخت احداث بیمارستان جدید را در برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های خود قرار می‌دادند.

جهانگیرزاده توزیع عادلانه ثروت را بر اساس آمایش سرزمینی در مناطق مختلف به ویژه شهرستان‌های استان یادآور شد و اضافه کرد: بخش عظیمی از امکانات در مرکز استان محدود شده و ما باید به سمت تجهیز و توسعه امکانات در سایر شهرستان‌ها حرکت کنیم.

پروازهای فرودگاه پارس‌آباد هفته‌ای سه بار انجام می‌شود

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی از دایر شدن پروازهای فرودگاه پارس‌آباد و حل مشکلات این فرودگاه خبر داد و بیان کرد: قرار شده پروازهای این فرودگاه در طول هفته تا سه پرواز ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه در تجهیز مراکز درمانی و بیمارستانی نیز قرار شده به سرعت تجهیزات و امکانات جدید خریداری و راه‌اندازی شود، گفت: دستگاه ام.ار.آی بیمارستان شهدای پارس‌آباد خریداری و در روزهای آینده با انتقال به پارس‌آباد نصب خواهد شد.

جهانگیرزاده در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در این بیمارستان قرار است خدمات با نرخ دولتی به بیماران انجام شده و امکان توسعه و تجهیز این بیمارستان به دستگاه‌های مجهز نیز در آینده فراهم آید.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ضرورت توسعه کشت و زرع در مغان را یادآور شد و تصریح کرد: قرار شده با ارائه الگوی کشت در منطقه مغان، برای کشاورزانی که این الگو را رعایت کنند، آب بهای مصرفی تا ۵۰ درصد تخفیف داده شود.

وی از توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری در منطقه مغان برای بسته‌بندی و صادرات محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: ضروری است کشاورزان قبل از عملیات کشت با آشنایی کامل به کشت قراردادی و رعایت الگوی کشت عملیات زراعی خود را انجام دهند.

جهانگیرزاده به توسعه راه‌های این شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: با تلاش مدیران راه و شهرسازی استان ۲۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین در محور پارس‌آباد به سربند و سربند به مشگین‌شهر در حال فعالیت هستند.

وی به پیشرفت ۷۰ درصدی ۴۰ کیلومتر مسیر سربند به مشگین‌شهر را یادآور شد و خاطرنشان کرد: از ۳۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهسازی در استان، ۲۰۰ دستگاه در حوزه پارس‌آباد مشغول فعالیت هستند.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح‌های توسعه‌ای راهسازی خبر داد و اضافه کرد: در کنار بهره‌برداری از کمربندی بیله‌سوار، راه ارتباطی بیله‌سوار به گرگ‌تپه به سرعت در حال انجام است و امیدواریم این پروژه با سرعت بیشتر تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

کاشت کشاورز

تخفیف ۵۰ درصد آب بها به کشاورزان رعایت‌کننده الگوی کشت

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252950

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *