http://didshahr.ir/252920

03:16 :: 1401/08/02

مدیر فرودگاه شهدای پارس‌آباد از ایجاد جایگاه سوختگیری در فرودگاه پارس‌آباد مغان خبر داد و گفت: نقشه‌های اجرایی جایگاه سوختگیری در حال انجام است.

هواپیمای فرودگاه

سیدپیمان آتش‌زر، مدیر فرودگاه شهدای پارس‌آباد  اظهار کرد: ایجاد جایگاه سوختگیری در فرودگاه پارس‌آباد مغان در دستور کار است که در حال حاضر نقشه‌های اجرایی آن توسط شرکت مشاور و همکاری شرکت فرودگاه‌ها در حال انجام است.

وی افزود: در فرودگاه پارس‌آباد امکان پروازهای کارگو نیز وجود دارد ولی به‌دلیل اینکه این فرودگاه جایگاه سوخت ندارد، برقراری پروازهای کارگو با مشکل مواجه شده است.

مدیر فرودگاه شهدای پارس‌آباد تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی فرودگاه پارس‌آباد مغان که در شمال‌غرب کشور قرار دارد، مسافران خارجی با ورود از مرز زمینی بیله‌سوار از طریق پرواز به تهران سفر می‌کنند.

آتش‌زر، ادامه داد: با ایجاد جایگاه سوخت از سوی شرکت نفت در این فرودگاه پروازهای کارگو برقرار شده و پروازهای مسافری افزایش می‌یابد که این امر موجب رونق منطقه خواهد شد.

وی، فرودگاه پارس آباد مغان را به‌دلیل نزدیکی با منطقه آزاد ارس دارای پتانسیل خوبی برای منطقه عنوان کرد و افزود: با طی شدن مراحل نهایی تصویب مغان به منطقه آزاد از فرودگاه پارس‌آباد مغان می‌توان در صادرات و واردات و همچنین اعزام و پذیرش مسافر بهره برد.

مدیر فرودگاه شهدای پارس‌آباد با بیان اینکه بر اساس آمار در ۶ ماه اول سال جاری تعداد ۶۲ پرواز ورودی و خروجی در این فرودگاه برقرار شده است، بیان کرد: در این مدت ۲۰۹۶ نفر مسافر اعزام و پذیرش شده و در حدود ۱۸ تُن بار نیز در این مدت جابه‌جا شده است.

آتش‌زر عنوان کرد: در هفته ۲ پرواز، در روزهای یکشنبه و پنجشنبه از فرودگاه پارس‌آباد مغان به تهران در حال انجام بود که از شهریور ماه سال جاری به‌دلیل کمبود هواپیمای شرکت هواپیمایی ایران ایر در هفته فعلا یک پرواز برقرار است.

وی با اشاره به افتتاح روشنایی سطوح پروازی در هفته دولت گفت: این پروژه با اعتبار۷۵میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها انجام شد و پس از فلایت چک به صورت عملیاتی در پروازها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

فرودگاه هواپیما

فرودگاه پارس آباد به جایگاه سوخت مجهز می شود

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252920

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.