http://didshahr.ir/252629

07:06 :: 1401/07/21

استاندار اردبیل گفت: اهمیت به تکمیل پروژه پایاب سد خداآفرین با اعتباری در حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سبب افزایش محصولات تولیدی کشاورزی استان شده که این امر توجیه اقتصادی برای پروژه را بهبود بخشیده است.

حامد عاملی

سیدحامد عاملی در نشست با مدیران عامل شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور و موسسه جهاد نصر در اردبیل اظهار داشت: اهمیت به تکمیل پروژه پایاب سد خداآفرین با اعتباری در حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سبب افزایش محصولات تولیدی کشاورزی استان شده که این امر توجیه اقتصادی برای پروژه را بهبود بخشیده است.

وی بیان کرد: احداث و توسعه شهرک‌های دامپروری و گلخانه‌ای با وجود مشوق‌ها حائز اهمیت بسیار است و در این زمینه با توجه به سرمایه‌گذاری‌های لازم در این زمینه به دنبال مشوق‌هایی در این زمینه هستیم که باید به تلاش‌های انجام یافته در این زمینه جامه عمل بپوشانیم که این مسئله به نوبه خود حائز اهمیت و اساسی است.

استاندار اردبیل ادامه داد: احداث و توسعه شهرک‌های دامپروری و گلخانه‌ای با وجود مشوق‌ها به نوبه خود حائز اهمیت و اساسی است که در این زمینه باید سرمایه‌‌گذاری‌های مناسبی انجام دهیم.

عاملی تصریح کرد: در جنوب استان اردبیل مناطق مناسبی برای احداث شهرک شیلات وجود دارد که در این زمینه نیازمند همت مسئولان برای احداث زیرساخت و راه‌اندازی این مجموعه وجود دارد که درصدد هستیم با ظرفیت کشت و صنعت به عنوان بنگاه‌های عظیم اقتصادی نقش مهمی در ایجاد ارزش افزوده و تولید ناخالص استانی و ملی و اشتغال دارند.

وی اظهار کرد: استفاده از تمامی ظرفیت‌ها به نحو احسن و مدیریت بهینه برای ایجاد سودآوری‌های لازم جزو اولویت‌های اساسی و مهم است و در این زمینه استفاده از ظرفیت‌های این مجموعه‌ها به نحو احسن برای سودآوری جزو اولویت‌های اساسی و مهم است.

علیرضا بزرگی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور نیز در این نشست گفت: ۲۳ هزار هکتار گلخانه در کل کشور وجود دارد که با تأکید رئیس‌جمهور، این میزان باید به ۸۰ هزار هکتار ارتقا یابد و در سال جاری میزان اعتباری که برای توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای در نظر گرفته شده، به اندازه‌ چند برابر سال‌های گذشته است.

وی تصریح کرد: امنیت غذایی مقوله‌ای بسیار مهم است که به معیشت مردم گره خورده و معیشت نیز در جلب رضایتمندی مردم دارای اهمیت است.

وی با اشاره به ظرفیت عظیم گلخانه‌ای ۱۶۰۰ هکتاری پارس‌آباد عنوان کرد: همه شرایط لازم برای توسعه گلخانه‌ای در استان اردبیل مهیا است و برای اشتغال پایدار باید توسعه گلخانه‌ها در اولویت باشد چراکه اشتغال کشاورزی سنتی به‌صورت فصلی و ناپایدار است.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره موسسه جهاد نصر هم در این نشست گفت: در پایاب سد خداآفرین اقدامات خوبی انجام‌ شده که به‌دلیل اهمیت این پروژه، تخصیص و تزریق اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن ضروری است.

مزرعه کشاورزی

تولید محصولات کشاورزی دراردبیل افزایش می یابد

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252629

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *