http://didshahr.ir/252624

07:24 :: 1401/07/21

مدیرکل راه‌و‌شهرسازی استان اردبیل گفت: ۵۸۱۱ واحد مسکونی در استان اردبیل با تأمین زمین مورد نیاز در دست اجرا و ساخت است که ۵۴۰ واحد در سال جاری تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.

مسکن

محبوب حیدری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح نهضت ملی مسکن یکی از برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم برای خانه‌دار کردن اقشار فاقد مسکن بوده و در حال حاضر ۵۸۱۱ واحد مسکن در شهرهای استان اردبیل با تأمین زمین مورد نیاز در قالب ۲۹ پروژه در دست اجرا و ساخت است.

وی با اشاره به بهره‌برداری ۵۴۰ واحد مسکن تا آخر سال در اردبیل، افزود: این پروژه‌ها شامل سایت داروپخش به تعداد ۱۵۰ واحد و سایت اندیشه ۲ به تعداد ۲۱۰ واحد حدود ۹۰درصد پیشرفت دارند و تا پایان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرکل راه‌و‌شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: سایت ۷۰ واحدی کارگر هم در حال حاضر ۹۰درصد و سایت ۱۱۰ واحدی اندیشه یک نیز ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند و این واحدها هم پس از تکمیل، تحویل متقاضیان خواهد شد.

 

حیدری بیان کرد: طبق برنامه مصوب و ابلاغی وزارت راه‌وشهرسازی در خصوص ساخت و احداث مسکن در استان اردبیل، سالانه براساس نیاز ۱۵هزار و ۸۸۳ واحد و تا ۴ سال آینده ۶۳هزار ۵۳۱ واحد در ۲۹ شهر استان اردبیل احداث می‌شود.

وی به ثبت‌نام ۹۳هزار و ۲۲۸ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۵۶هزار و ۷۶۷ نفر در شهر اردبیل و مابقی در سایر شهرستان‌ها ثبت‌نام کردند که ۳۲هزار و ۵۶ نفر از بین این افراد تأیید نهایی و واجد شرایط مسکن شناخته شدند.

مدیرکل راه‌و‌شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: تعداد متقاضیان حائز شرایط و استعلام‌شده در سامانه ۷۸هزار و ۲۵۳ نفر بوده که از این تعداد ۳۳هزار و ۳۷ نفر واجد شرایط و در انتظار بررسی تا تخصیص پروژه هستند و با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم شاهد بهره‌برداری از ۶۳هزار واحد مسکونی در استان اردبیل باشیم.

زمین بیش از ۲۳هزار واحد مسکونی تأمین شده است

حیدری با بیان این‌که زمین ۲۳هزار و ۳۱۷ واحد مسکن در استان اردبیل تأمین شده است، افزود: با توجه به پایین بودن میزان واریزی و آورده متقاضیان، ضروری است متقاضیان نسبت به واریزی قسط اول خود اقدام کنند تا مراحل اجرایی این واحدها سرعت بگیرد.

وی به تسهیلات خودمالکی اشاره کرد و گفت: ۳۷۰ پروژه به تعداد ۱۷۲۴ واحد مسکونی هر واحد ۳۵۰میلیون تومان جهت استفاده از تسهیلات خودمالکی در سطح استان اردبیل به بانک عامل معرفی و انعقاد قرارداد شده است.

مدیرکل راه‌و‌شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: در بحث ارائه تسهیلات به نوسازی و ساخت واحدهای مسکونی در داخل بافت فرسوده نیز در قالب ۵۵ پروژه به تعداد ۲۴۶ واحد مسکونی هر واحد ۳۰۰ میلیون تومان جهت استفاده از تسهیلات در سطح استان اردبیل به بانک عامل معرفی و انعقاد قرارداد شده است.

مسکن مهر

احداث بیش از ۶۳هزار واحد مسکونی تا ۴ سال

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252624

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *