http://didshahr.ir/252534

08:45 :: 1401/07/19

علی محمدیان گفت:امسال پیام مهم این روز خطاب به جوامع این است که سلامت روان و بهتر زیستن همگانی را در اولویت جهانی قرار دهید.

بیمار تصادفی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: نقش سیاست‌گذاران حوزه سلامت عمومی و خدمت‌دهندگان مراقبت‌های اولیه بهداشتی در جهت ایجاد شرایط عادلانه برای دسترسی همگانی به خدمات بهداشت روانی در دوران پساکرونا بیش از پیش دارای اهمیت است.

علی محمدیان در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری ۱۸ تا ۲۴ مهر به‌عنوان هفته سلامت روان اظهار کرد: با هدف توجه جوامع به تاثیرات منفی اختلالات روان در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی، روز دهم اکتبر هر سال از سوی سازمان بهداشت جهانی به‌عنوان روز جهانی سلامت روان نامگذاری شده و امسال پیام مهم این روز خطاب به جوامع این است که سلامت روان و بهتر زیستن همگانی را در اولویت جهانی قرار دهید.

وی افزود: مصادف شدن این روز جهانی با هفته سلامت روان ملی در حالی است که کشور ما همانند سایر کشورهای جهان درگیر تبعات روانی و اجتماعی ناشی از دوران همه‌گیری ویروس کرونا بوده و این مهم نقش سیاست‌گذاران حوزه سلامت عمومی و خدمت‌دهندگان مراقبت‌های اولیه بهداشتی را در جهت ایجاد شرایط عادلانه برای دسترسی همگانی به خدمات بهداشت روانی به‌ویژه در دوران پساکرونا بیش از پیش نمایان می‌سازد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: در کنار این اقدامات نباید از مشارکت ارزشمند افراد، خانواده‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در جهت خودمراقبتی و ارتقای سلامت روان و زندگی هر چه بهتر افراد و خانواده‌ها غافل شد.

محمدیان تصریح کرد: امیدواریم با کسب دانش و بسط مهارت‌های زندگی، بتوانیم در جهت تحکیم خانواده‌ها و متعاقب آن داشتن جامعه‌ای سالم از نظر روانی و معنوی گام‌های موثری برداریم.

آزمایش بیمار

سلامت روان و بهتر زیستن همگانی را در اولویت

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252534

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *