http://didshahr.ir/252532

08:22 :: 1401/07/19

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: متاسفانه به جهت عدم توجه به هشدارهای ایمنی از ابتدای امسال تعداد ۱۲ نفر بر اثر غرق شدن در تاسیسات آبی و آبگرم‌های استان جان خود را از دست داده‌اند.

علی حیدری اناری

علی حیدری در جلسه کمیته حقوقی اظهارکرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ مورد غرق شدگی در مناطق مختلف استان ثبت شده که از این تعداد ۱۰ نفر در منابع آبی از جمله رودخانه‌ها، مخازن آبی پشت سدها و کانال‌های آب و ۲ نفر در آبگرم‌ها جان خود را از دست داده‌اند و ۲ نفر نیز با انجام عملیات نجات و اقدامات پزشکی به موقع از مرگ نجات یافته‌اند.

وی افزود: در فصل گرما تعدادی از مردم بدون توجه به هشدارها و اطلاعیه‌ها در سدها و تاسیسات آبی شنا می‌کنند و این امر همواره با خطرهای جانی و احتمال غرق شدن همراه بوده است.

بیشترین تعداد غرق شدگی در کانال مغان

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه‌ای اردبیل تصریح کرد: کانال مغان با ثبت هفت مورد غرق شدگی بیشترین آمار مرگ در تاسیسات آبی استان را به خود اختصاص داده است.

شنا نکردن در منابع آبی بهترین توصیه به شهروندان است

وی با بیان اینکه شنا نکردن در منابع آبی مختلف بهترین و ایمن‌ترین توصیه به شهروندان برای مواجه نشدن با مرگ است، اعلام کرد: شنا کردن در این اماکن حتی برای افرادی که با فنون شنا نیز آشنایی لازم را دارند خطرآفرین است.

حیدری تاکید کرد: مواردی دیده شده است که افراد حتی با فنون شنا نیز آشنایی لازم را دارند ولی به دلیل نبود آمادگی جسمانی لازم هنگام شنا دچار حوادث مختلف شده‌اند که یکی از مواردی که زیاد مشاهده شده، اسپاسم عضلانی است.

وی به اختلاف دمای لایه‌های آب به ویژه در سدها اشاره کرد و بیان کرد: لایه‌های زیرین آب سدها بسیار سرد است و ورود ناگهانی شناگران به این لایه‌ها ممکن است سبب سکته یا اسپاسم عضلانی شود ضمن آن که شنا در رودخانه‌های نیز خطرات ویژه خود از جمله جریان های شدید و اعماق آب ناشناخته‌ای دارد که همگی خطرآفرین هستند.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه‌ای اردبیل تشریح کرد: در راستای ایمن‌سازی و کاهش وقوع حوادث در استخرها و آب‌های گرم، همایشی با محوریت شرکت آب منطقه‌ای و همکاری دستگاه‌های دخیل در این حوزه برگزار خواهد شد.

علی حیدری:فوت 12 نفر در تاسیسات آبی و آبگرم‌های استان اردبیل

فوت ۱۲ نفر در تاسیسات آبی و آبگرم‌های استان اردبیل

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252532

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *