http://didshahr.ir/252523

08:21 :: 1401/07/19

مهران ناظری سرانه مرسوله‌های پستی در استان اردبیل را ۲.۵ مورد اعلام کرد و گفت: روزانه به طور میانگین ۱۰ هزار مرسوله توسط پست استان اردبیل جا به جا می‌شود.

پست

مدیرکل پست استان اردبیل اعلام کرد: پست استان اردبیل طی یکسال گذشته سه میلیون مرسوله را جا به جا کرد که ۱.۸ میلیون مورد آن مرسوله وارده و ۱.۲ میلیون مورد نیز مرسوله صادره بوده است.

مهران ناظری سرانه مرسوله‌های پستی در استان اردبیل را ۲.۵ مورد اعلام کرد و گفت: روزانه به طور میانگین ۱۰ هزار مرسوله توسط پست استان اردبیل جا به جا می‌شود که ۶ هزار مورد آن توسط موزعین پست و چهار هزار مورد نیز توسط دفاتر پیشخوان توزیع می‌شود.

وی با اشاره به هزینه ۱۰ میلیارد ریالی شرکت پست استان اردبیل برای ارسال و دریافت مرسوله‌های پستی در مناطق روستایی افزود: برای توسعه خدمات پست در همه نقاط جمعیتی استان اردبیل تلاش می‌کنیم.

مدیرکل پست استان اردبیل تعداد دفاتر پیشخوان دولت در شهرهای این استان را که خدمات پستی هم انجام می‌دهند، ۶۰ واحد اعلام کرد و گفت: در تعدادی از روستاها نیز از طریق ۱۷۲ دفتر آی.سی.تی روستایی فعال، کار جمع‌آوری و ارسال مرسولات پستی انجام می‌شود که این دفاتر بیشتر در زمینه توزیع مرسولات فعال هستند.

وی بیان کرد: هم کنون ۲۱۷ نمایندگی پستی روستایی در استان اردبیل فعال است و علاوه بر این ۳۲ دفتر پستی شهری به همراه سه دفتر توزیع امانات و ۸۵ دفتر پیشخوان دولت شهری، به ارائه خدمات پستی به مشتریان در استان می‌پردازند.

ناظری، نبود پلاک و انجام نشدن پلاک کوبی و نامشخص بودن نام معابر در شهرک‌های جدید را از جمله مشکلات پست در ارائه خدمات کیفی به شهروندان ذکر کرد و خواستار مساعدت شهرداری‌ها در پلاک کوبی ساختمان‌ها و نامگذاری معابر شد.

وی نامه‌رسانی را کاری سخت خواند و با اشاره به توزیع ۱۲۰ مرسوله توسط هر نامه‌رسان در استان اردبیل اضافه کرد: هم اکنون ۵۰ نامه‌رسان در استان اردبیل مرسولات وارده را به دست شهروندان می‌رسانند.

مدیرکل پست استان اردبیل همچنین از توزیع ۳۰ هزار جلد گذرنامه متقاضیان سفر اربعین امسال خبر داد و گفت: این میزان درخواست و صدور گذرنامه فراتر از انتظار بود که با موفقیت اجرا و امکان سفر عاشقان زیارت شهدای کربلا فراهم شد.

وی ورود شرکت پست برای توسعه فعالیت در روستابازارها از طریق دهیاران و بخشداران به منظور معرفی و فروش تولیدکنندگان خرد روستایی را ضروری خواند و افزود: برای این منظور سامانه روستابازار راه‌اندازی شده و خریداران و فروشندگان می‌توانند معامله خود را انجام داده و کالاهای خود را از طریق پست ارسال و دریافت کنند.

ناظری با بیان این که امروزه تجارت الکترونیک نقش مهمی در زندگی مردم دارد و باعث رونق اشتغال می‏شود، توسعه صنایع دستی و کسب و کارهای اینترنتی و خانگی و توزیع کالاهای تولیدی و فروش آنها را منوط به توسعه خدمات پستی دانست و اظهار کرد: این خدمات امروزه جزو لاینفک زندگی مردم شده است.

مدیرکل پست استان اردبیل ادامه داد: با گسترش فروش اینترنتی و تجارت الکترونیک، ارسال مرسوله‌های پستی افزایش یافته و این امر حجم کار پست را چند برابر کرده است و به طور یقین می توان گفت که اقتصاد دیجیتال جزو جدایی ناپذیر فعالیت پستی شده است.

پست

سرانه مرسوله‌های پستی در استان ۲.۵ مورد است

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252523

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *