http://didshahr.ir/252499

06:16 :: 1401/07/18

برداشت محصول عسل از حدود چهار هزار مزرعه پرورش زنبور عسل در استان اردبیل به پایان رسید و زنبورداران این استان امسال هفت هزار و ۳۴۳ تن عسل تولید و روانه بازار کردند.

کندوی عسل

کارشناس مسئول زنبورداری سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به پایان فصل برداشت عسل اردبیل، میزان برداشت عسل از کندوهای مدرن را هفت هزار و ۳۲۷ تن و میزان عسل تولیدی از کندوهای سنتی این استان را نیز ۱۶ تن اعلام کرد.

دهقان باقری تعداد کندوهای مدرن زنبور عسل استان اردبیل را ۴۵۷ هزار کلنی و تعداد کندوهای سنتی این استان را نیز حدود سه هزار کلنی ذکر کرد.

وی همچنین میانگین تولید عسل از کندوی مدرن در زنبورستان‌های استان اردبیل را ۱۶.۱ کیلوگرم و میانگین تولید عسل در کندوهای سنتی را نیز ۴.۵ کیلوگرم اعلام کرد.

کارشناس مسئول زنبورداری سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به اشتغال حدود هفت هزار نفر در امر فعالیت تولیدی زنبور عسل در سطح این استان گفت: حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر از زنبورداران استان تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی بوده و ۵۰۰ واحد از زنبورستان‌های استان نیز تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی هستند.

وی همچنین از برگزاری بالغ بر ۴۰ کلاس تخصصی آموزشی مبتدی و حرفه‌ای زنبورداری توسط سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در سال جاری خبر داد و افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان امسال مجوز مهاجرت، اسکان و استقرار زنبوررستان را در سطح استان صادر کرده و بستر را برای توسعه این رشته فراهم کرده است.

باقری همچنین با اشاره به توزیع بالغ بر ۹۰۰ تن شکر در میان زنبورداران استان اردبیل در سال جاری اظهار کرد: زنبورداران استان پس از برداشت محصول هم اکنون در حال مهاجرت و انتقال فصلی کندوهای خود به استان‌های شمالی و مناطق مستعد کشور در سایر استان‌ها هستند.

………….خرید عسل طبیعی اردبیل …………..

کندوی عسل

تولید 7 هزار تن عسل در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252499

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *