http://didshahr.ir/252339

11:02 :: 1401/07/14

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: از میان ۱۰ پروانه تاسیس صادر شده تاکنون برای ۲ شهرک خصوصی پروانه بهره‌برداری صادر شده است.

محمد اهلی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: از میان ۱۰ پروانه تاسیس صادر شده تاکنون برای ۲ شهرک خصوصی پروانه بهره‌برداری صادر شده است و مابقی شهرک‌ها نیز در حال ساخت و اجرای طرح‌های تولیدی خود هستند.

محمد اهلی اظهار کرد: این شهرک‌ها همانند شهرک‌های دولتی، دارای معافیت مالیاتی هفت تا سیزده ساله بوده و مدیریت آن کاملاً در اختیار بخش خصوصی و سرمایه‌گذار است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل مساحت شهرک‌های غیردولتی استان اردبیل را ۲۶۰ هکتار برشمرد و گفت: شهرک‌های غیردولتی همانند شهرک‌های دولتی از مزایای یکسانی برخوردار هستند.

اهلی بر تداوم حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: احداث شهرک‌های غیردولتی در راستای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی است که با هدف استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه واحدهای تولیدی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، صدور مجوز پروانه تاسیس و بهره‌برداری شهرک‌های غیردولتی از سوی شرکت‌های صنعتی انجام می‌شود که تاکنون مجوز تاسیس ۱۰ شهرک غیردولتی در استان صادر شده و که این آمار در مقایسه با میانگین کشوری مطلوب ارزیابی می‌شود.

اهلی با اشاره به حمایت مسئولان استانی از سرمایه گذاران و احداث شهرک‌های غیردولتی افزود: آمار احداث شهرک‌های خصوصی در استان اردبیل فراتر از میانگین کشوری است به طوری که استان اردبیل جزو استان‌های پیشرو در احداث این نوع شهرک‌ها است.

کارخانه شهرک صنعتی

صدور ۲ پروانه بهره برداری شهرک صنعتی در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252339

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *