http://didshahr.ir/251773

01:50 :: 1401/06/28

بررسی نکاتی که به شما کمک می کند بدانید قهوه برای پوست مفید است یا مضر

تحقیق جدید درباره تاثیر قهوه برای پوست

مصرف روزانه ۴۰۰ میلی گرم کافئین برای بزرگ سالان بی‌خطر است. این مقدار معادل چهار فنجان قهوه معمولی است که البته نباید بیش از چهار بار در روز مصرف شود.شاید شنیده باشید که عادت زیاده‌روی در مصرف قهوه ممکن است حساسیت افراد را به انواع اختلالات پوستی افزایش دهد اما آیا قهوه می‌تواند پوست را خراب کند؟در ادامه به بررسی نکات مثبت و منفی قهوه برای پوست می‌پردازیم.

به چین و چروک سلام کنید

نتایج مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۶ در نشریه فارماکولوژی بیوشیمی و رفتار منتشر شد، نشان داد دوز‌های مکرر کافئین در طول روز باعث افزایش سطح کورتیزول در مردان و زنان می‌شود. علاوه بر این کورتیزول مغز را تحریک می‌کند تا هورمون آزادکننده کورتیکوتروپین (CRH) را آزاد و روی غدد پوست چربی تولید کند. با این عملکرد منافذ پوست افراد مسدود و به بروز چین و چروک پوستی منجر می‌شود.

ارتباط شیر در قهوه و آکنه

افزودن فراورده‌های شیر در هر فنجان قهوه ممکن است در ایجاد جوش نقش داشته باشد. در یک مورد مشابه انجمن آکادمی پوست آمریکا به چندین مطالعه اشاره می‌کند که شیر گاو را با آکنه مرتبط می‌داند.

کافئین در لوازم آرایشی

ممکن است تعجب کنید اگر بدانید استفاده از کافئین به طور مستقیم برای پوست انسان‌ها با فواید مختلفی همراه است. این یافته بر اساس نتایج آزمایشی که در سال ۲۰۱۱ در مجله بین‌المللی علوم آرایشی منتشر شد، آمده است.در واقع برخی از موثرترین کرم‌های دور چشم به دلیل محتوای کافئین موجود در خود است که مورد توجه قرار می‌گیرند.مطالعه‌ای دیگر در سال ۲۰۱۵ اثر ضد چروک پد‌های چشم آغشته به پایه روغن امولسیون شده امو، متشکل از کافئین و ویتامین K، را بررسی کرد. پس از آزمایش روی ۱۱ زن کاهش واضحی در عمق سیاهی و چین و چروک بعد از چهار هفته مشاهده شد.دانه‌های قهوه سرشار از نیاسین است که نوع خاصی از ویتامین B3 به حساب می‌آید و آسیب‌پذیری پوست را در برابر اگزما، آکنه و دیگر بیماری‌های التهابی پوست کاهش می‌دهد.

قهوه

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251773

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *