http://didshahr.ir/251226

02:27 :: 1401/06/13

متخصصان قلب و عروق با بررسی ۱۱۶ هزار نفر دریافتند که مهم ترین نشانه سلامت بدن، تناسب اندام نیست بلکه آمادگی قلبی و تنفسی است.

مهم ترین نشانه سلامت بدن را بشناسید

هدف ورزش چیزی فراتر از کاهش وزن است، اما به نظر بیشتر مردم چاقی با نداشتن سلامتی مرتبط است. در مقاله جدیدی که از سه متخصص قلب آمریکایی منتشر شده، نشان داده شد که چرا ورزش برای قلب مفید است و نباید هدفمان از ورزش را لاغری بگذاریم. باید بدانید حتی اگر با ورزش چربی احشایی سوزانده نشود، فعالیت بدنی همچنان می‌تواند سلامت و تناسب قلب ما را بهبود بخشد و در نتیجه عمر ما را طولانی‌تر کند.

معیارهای ورزش، پیش ‌بینی‌کننده ‌های بهتر

وقتی صحبت از بهبود سلامتی می شود، متخصصان قلب این مقاله ، کارل لاوی، رابرت راس و ایان نیلند می‌گویند که صرفاً افزایش میزان فعالیت بدنی مهم تر از تمرکز بر کاهش وزن است. متخصصان قلب در مطالعه‌ای که در ماه آگوست در مجله بین‌المللی« Fat» منتشر شد، نشان دادند معیارهای ورزش نسبت به شاخص توده بدنی یا محتوای چربی بدن، پیش ‌بینی‌کننده بهتری برای سلامت طولانی ‌مدت است.

از بین بردن مرگ و میر قلبی تا ۱۲ سال

با بررسی ۱۱۶ هزار و ۲۲۸ بزرگ سال در این مطالعه نشان داد ه شد که افزایش فعالیت بدنی اساساً بیشتر از همه علل مرگ و میر، خطر مرگ مرتبط با بیماری‌های قلبی عروقی را در ۱۲ سال آینده از بین می برد. متخصصان قلب و عروق در این مقاله خود می نویسند: « یافته‌های ما کاملاً با مشاهدات متعددی نشان می دهد ورزش با فوایدی در طیف گسترده ای از سلامتی در ارتباط است و با کاهش وزن مطابقت دارد و این امر حتی اگر دور کمر یک فرد در همان دوره افزایش یابد هم صادق خواهد بود.»

بر کاهش وزن تمرکز نکنید

با این حال، شواهد قابل ‌توجهی نشان می‌دهد که تمرکز بر کاهش وزن به‌عنوان تنها عامل تعیین‌ کننده موفقیت برای استراتژی‌هایی که هدفشان کاهش چاقی است، توجیه‌پذیر نیست و فرصت‌های تمرکز بر سایر رفتارهای موثردر سبک زندگی را که با سلامتی مرتبط هستند، از بین می‌برد.نویسندگان این مقاله تأیید می‌کنند که چاقی می تواند یک عامل خطر برای سلامتی باشد، اما آن‌ها همچنین اشاره می‌کنند که چاقی گاهی با خطر مرگ و میر کمتری همراه است.

پارادوکس چاقی

در سال‌های اخیر، دانشمندان رشته‌های مختلف از دیدگاه پزشکی مدرن درخصوص چاقی انتقاد کرده‌اند. یک بررسی در سال ۲۰۲۱ توسط دو فیزیولوژیست ورزشی که درباره درمان چاقی صورت گرفت ، نشان داد که حتی زمانی که کاهش وزن حاصل نشده است، ورزش می تواند بیشتر نشانگرهای خطر قلبی متابولیک مرتبط با چاقی را بهبود بخشد و اما نکته قابل توجه این بود که کاهش وزن به طور مداوم با خطر کمتر مرگ و میر مرتبط نبود.

آمادگی قلبی تنفسی، مهم ترین نشانه سلامت

در واقع، یک مطالعه اخیر بین ۱۰ هزار بیمار مبتلا به بیماری قلبی نشان داد که افرادی که آمادگی قلبی تنفسی بهتری دارند، بدون در نظر گرفتن BMI، چربی بدن یا دور کمر، احتمال بیشتری برای زنده ماندن در ۱۵ سال بعد داشتند.

هر چاقی ناسالم نیست

رابطه بین فعالیت بدنی، سلامت قلب و کاهش چربی آن ‌طور که بسیاری از ما تصور می‌کنیم ساده نیست.اگر یک انسان به اندازه کافی فعالیت داشته باشد، برخی از متخصصان معتقدند که بدون در نظر گرفتن اضافه وزن باید میزان سلامتی آن ها را بررسی کرد .با توجه به این که کاهش وزن و افزایش وزن چقدر می تواند متناقض باشد، این یافته های اخیر قدرت بیشتری را در دست افراد قرار می دهد.اگر می خواهید تناسب اندام و قلب سالمی داشته باشید، فقط نیاز به کمی فعالیت بدنی دارید.

مترجم : مهسا کسنوی | منبع : مجله FAT

ورزش

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/251226

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *