http://didshahr.ir/248434

04:20 :: 1401/03/08

طلاق ساده ترین راه ممکن برای زوج هایی است که در شرایط ناخوشایندی زندگی می‌کنند؛ اما این تصمیم ساده و عجولانه، ممکن است به جای آرامش بیشتر آسیب های جدی را به زندگی تان تحمیل کند.

طلاق در اردبیل در حال افزایش است

طلاق نه فقط یک آسیب اجتماعی بلکه ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است چرا که اگر یک خانواده گرفتار بلای طلاق شود امکان مبتلا شدن اعضای آن خانواده به دیگر آسیب‌های اجتماعی نیز بیشتر می‌شود.یکی از مخاطبان در پیامی نگرانی خود را نسبت به این موضوع ابراز داشته است.

متن پیام این مخاطب بدین شرح است:

ما در یک آپارتمان ۸ واحده زندگی می کنیم که در ۲ سال گذشته ۴ زن و شوهر از اهالی آپارتمان از همدیگر طلاق گرفتند. وقتی پای صحبت همکاران هم گوش می دهم به یقین می رسم که آمار طلاق در کل جامعه در حال افزایش است. من کارشناس نیستم ولی در جامعه ای که مهمترین رکن آن خانواده باشد، با این اوصاف دیگر جامعه ای سالم نخواهیم داشت. نمونه آن همین آپارتمان ما است که پای آدمهای غریبه باز شده.

شما مخاطبان هم می توانید نظرات خود را در بخش دیدگاه ثبت کنید

 • لینک کوتاه
 • https://savalankhabar.ir/248434

اشتراک این خبر :

دیدگاه ها

 1. دومینو گفت:

  اکثر اونای که طلاق می گیرن چون با هم تفاهم ندارن دیگری مواد مخدر عامل اصلی طلاق دروغ فقر رو نداری گرانی اجناس اجاره خونه تورم بدبختی خانواده ها

 2. عسگر ایرج گفت:

  انسان مرفه تنوع طلب تر از انسانهای طبقات دیگر اقتصادی است و متاسفانه برخلاف نسلهای گذشته عشق و فرهنگ ازخودگذشتگی بعد از ازدواج کمرنگ شده و بخاطر همان تنوع طلبی زن و شوهر هم بعد از مدت کوتاهی از هم خسته میشوند و دنبال مورد جدید میروند.

 3. احسان گفت:

  زندگی زناشویی حد و حدود خودش را دارد. افراط در آن مضرر هست. باید چشم ها را از نگاه به نامحرم بست و به زندگی شخصی پرداخت. به قدر تشنگی باید از آب دریا چشید. هم مادیات هم معنویات بلکه بیشتر معنویات. هر کس نگاهش خوشگذرانی صرف باشد و به خوردن بپردازد ،؛زیان می کند. با مهربانی و تقوا و قناعت و خوش بینی باید اساس زندگی را محکم کرد.

 4. جعفر گفت:

  زوجین باید بدانند که افراد اگر مشکلی در زندگی شان مشاهده کردند که به تنهایی قادر به رفع آن نبودند بهتر است از یک روانشناس و یا مشاور بهره بگیرند من خودم هم می خواستم طلاق بگیرم ولی با مشاوره حالم خوب شد.

 5. بهمن گفت:

  واقعا درسته…

 6. ریحانه گفت:

  خشونت در شهر اردبیل بیسار زیاد است و یک اختلاف کوچک باعث خشونت بزرگ می شه. من هر روز در آپارتمانم شاهد دعوای زن و شوهر هستیم.

 7. موسی گفت:

  طلاق عاطفی هم بین زوجین بیشتر شده و باید با آموزش و پیشگیری شود.

 8. رضا گفت:

  همش تقصیر شبکه های اجتماعی است که سبک زندگی را داره تغییر می ده.

 9. لیلی نجفی گفت:

  گاه برخی از زن و شوهر‌ها برای حل مشکلاتشان با هم گفتگو نمی‌کنند ولی اگر بسیاری از این مشکلات با صحبت کردن حل خواهند شد.

 10. افشین گفت:

  بیشترین طلاق ثبت شده در کشور نیز به ترتیب مربوط به استان‌های تهران با ۷ هزارو ۹۲۶ مورد طلاق، خراسان رضوی ۴ هزارو ۸۰۹ مورد و فارس با ۲ هزارو ۵۲۵ طلاق بوده است.

 11. مریم ولی زاده گفت:

  فقر اقتصادی بویژه در اردبیل هم یکی از علت های اصلی طلاق است.

 12. همشهری گفت:

  برخی ها هنوز هم چگونگی رفتار با همسرشان را بلد نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *