http://didshahr.ir/247279

01:59 :: 1401/06/04

با تصمیم مسئولان شهرستان خلخال مقرر شد تا هیچ‌گونه مجوز جدید استخراج و اکتشاف معدن در خلخال صادر نشود.

مجوز استخراج معدن در خلخال ممنوع شد

سید حامد عاملی گفت: شایسته است از ظرفیت این معادن و محصول برداشت شده آن در پروژه‌های عمرانی و فنی استان استفاده شود.

وی با بیان اینکه ورودی و خروجی معادن استان باید ایمن‌سازی شده تا خطری متوجه جان مردم نشود، اظهار کرد: شایسته است راهداری در صدور مجوز در کنار توجه به حریم قانونی مجوزهای معدنی نسبت به ایمن‌سازی راه‌های ورودی و خروجی به این معادن توجه کرده و ضمانت‌نامه‌های مورد نظر را از فعالان این حوزه دریافت کنند تا دستگاه‌ها و ماشین‌آلات سنگین ورودی و خروجی به این معادن مشکلاتی را برای مردم رقم نزند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: با تاکید مسئولان شهرستان خلخال و تصمیم شورای تأمین قرار شد از صدور مجوز جدید برداشت معادن در خلخال به ویژه شن و ماسه جلوگیری شده و به هیچ عنوان اجازه این استخراج داده نشود.

عاملی افزود: امیدواریم به تناسب ظرفیت معادن استان برداشت اصولی انجام و حق و حقوق دولتی نیز پرداخت شود تا فعالیت‌ها به دور از تخریب محیط زیست و ایجاد آلایندگی در فضای عمومی به شکل مطلوب به انجام برسد.

در این جلسه مدیران حوزه صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز ضرورت تسهیل در صدور مجوزها، لغو برخی از مجوزها، اصلاح و دریافت ضمانت‌نامه از برخی فعالان این بخش را در ایمن‌سازی جاده‌ها و مسیرهای ورودی و خروجی یادآور شدند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247279

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *