مخلوط نامناسب شکر با بدن شما چه می کند؟

w w w . s‌‌‌‌‌‌ ‌a‌‌‌‌‌ v a l a n k h a b a r . i r

مخلوط نامناسب شکر با بدن شما چه می کند؟

کارشناسان تغذیه می گویند که حذف وعده غذایی اصلی، اشتهای شما را برای خوردن شیرینی و مواد شیرین بیشتر می‌کند. بنابراین بهتر است از وعده‌های اصلی استفاده کنید و به این نکته توجه داشته باشید که استفاده مکرر از خوراکی هایی که حاوی قند هستند برای بدن و سلامت انسان مضر است و باید از این نوع خوراکی ها دور بمانیم اما جالب است بدانید برخی متخصصان به راه هایی دست یافته اند که با خوردن شیرینی و انواع خوراکی هایی که حاوی قند هستند، کمترین آسیب به بدن وارد می شود.

ادامه مطلب را مطالعه کنید:

شکر استفاده کنید اما …

هیچ دلیلی وجود ندارد که شکر را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید چراکه تا حدودی بدن به آن نیاز دارد. متخصصان تغذیه معتقدند که بهترین رژیم غذایی، رژیمی است که تمام نیازهای بدن به مواد معدنی در آن رعایت شده باشد؛ شکر و انواع خوراکی هایی که با شکر تهیه می‌شوند هم جزو این موارد هستند.

ترکیب نادرست شکر با مواد دیگر

یکی از مهم ترین دلایلی که شکر به بدن انسان آسیب می رساند این است که با برخی خوراکی ها ترکیب ناسالمی را ایجاد می‌کند و هضم آن برای سیستم گوارشی بدن تقریبا غیر ممکن است مانند نوشابه و آب نبات ها که عملا حجم زیادی از شکر را وارد بدن خود می‌کنیم.به هر حال راه‌هایی وجود دارد که بدن ما با مصرف شکر متضرر نمی شود مانند خوراکی هایی که علاوه بر شکر، حجم زیادی از پروتئین دارند. ترکیب پروتئین و شکر در بدن باعث می شود تا سطح انسولین در خون از حالت طبیعی و معمول خود خارج نشود، به نوعی پروتئین و شکر مکمل های مناسبی برای یکدیگر هستند تا بدن در جذب و هضم آن ها به خوبی عمل کند.

استفاده از جایگزین

یک راه دیگر برای این‌که بتوان از خطرات شکر در امان ماند این است که مواد غذایی دیگری را جایگزین آن ها کنیم، برای مثال بسیاری از افراد به قهوه و دیگر نوشیدنی‌های تلخ شکر اضافه می‌کنند در حالی که این ترکیب می‌تواند با شیر یا خامه انجام شود. ترکیب قهوه و شیر علاوه بر این که برای بدن ضرری ندارد می تواند مفید هم باشد. همچنین می توان از شکر کم ضررتر استفاده کرد.

توجه به زمان مصرف شکر

البته که زمان مصرف شکر تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد بدن انسان در مقابله با شکر دارد به طوری که بدن در برخی ساعات روز به خصوص پیش از خواب هیچ واکنشی نسبت به شکر نشان نمی دهد و تمام حجم شکری که وارد بدن شده به بدترین نوع ممکن جذب می شود. این تفاوت در ساعات شبانه روز برای مصرف شکر باید تا حد زیادی قابل توجه قرار گیرد چرا که متخصصان گوارش معتقدند که این مورد و رعایت آن حتی بیشتر از مصرف داروهایی که انسولین خون را تنظیم می کنند، در هضم شکر در بدن موثر است.

شماره خبر : 243452 - جمعه 14 مرداد 1401 ساعت 00:46:46
1400 copyright.