http://didshahr.ir/267606

02:38 :: 1403/04/12

روز جهانی «یوفو» یا همان اشیای پرنده‌شناس بهانه‌ای شد تا از عجیب‌ترین، واضح‌ترین عکس، جنجالی‌ترین، اولین، ترسناک‌ترین و … بشقاب پرنده‌ها بگوییم.

 

بسیاری از ما در دوران کودکی، بارها خیال کردیم که یک بشقاب پرنده وسط حیاط خانه مان یا کمی آن طرف تر در وسط کوچه مان نشسته و آدم هایی در حال پیاده شدن از آن هستند! گاهی هم دل مان خواسته که یواشکی سوار آن بشویم و سرکی در آن جا بکشیم و ببینیم چه خبر است. امروز یعنی دوم جولای، روز جهانی بشقاب پرنده‌ است؛ روزی برای افزایش آگاهی درباره آن‌ها و شایعات زیادی که درباره‌شان وجود دارد. اشیای ناشناس پرنده یا یوفو اصطلاح رایج برای هر پدیده هوایی است که علت آن نمی‌تواند به‌آسانی یا بلافاصله توسط ناظر شناخته شود. در فرهنگ عامه غالباً یوفو را به‌عنوان یک مترادف برای فضاپیمای بیگانگان یا بشقاب پرنده استفاده می‌کنند. نیروی هوایی آمریکا که سال ۱۹۵۲ این اصطلاح را ابداع کرده ‌است، در ابتدا اصطلاح «یوفو» را به اشیایی که پس از بررسی دقیق توسط محققان متخصص ناشناخته باقی می‌ماند، اطلاق کرد. به بهانه روز جهانی بشقاب پرنده‌ها در پرونده امروز زندگی‌سلام از ترین‌های بشقاب پرنده‌ها خواهیم گفت و البته نظر دانشمندان را درباره این اشیای ناشناخته از منظر علمی جویا خواهیم شد. با ما باشید.

اولین بشقاب‌پرنده| حادثه رازول

در دوم جولای سال ۱۹۴۷ در رازول، دامداری به نام مک برزل در خانه خود در شهرک کرونا واقع در ایالت نیومکزیکو، ناگهان صدای انفجاری شنید و شیء سرخ رنگی را با یک دنباله سفید دید که وسط تپه زار سقوط کرد. یکی از گله‌داران قطعات و تکه‌های شی را جمع کرد و به پایگاه هوایی گزارش داد و برای اولین بار در تاریخ آمریکا در روزنامه‌ها اعلام شد که یک بشقاب پرنده سقوط کرده‌است. این خبر سر تیتر تمامی روزنامه‌ها شد و پس از آن رادیو اعلام کرد که یک بشقاب پرنده پیدا شده و این بزرگ ترین اتفاق سال است اما روز بعد خبرها کاملاً شکل تازه‌ای به خود گرفتند. توضیح این حادثه هم زمینی‌تر شد. در روزنامه‌ها اعلام شد که آن شیء یک بالون هواشناسی بوده ‌است و همه چیز به حالت عادی بازگشت.

واضح‌ترین عکس| انتشار بعد از ۳۲ سال

«عکس کالوین» که گفته می‌شود واضح‌ترین عکس جهان از یک بشقاب پرنده است، ۳۲ سال پس از گرفتن آن توسط دو کوهنورد در ارتفاعات اسکاتلند منتشر شد. تصویری که ادعا می‌شود مربوط به یک شیء پرنده ناشناس (UFO) است، در ۴ آگوست ۱۹۹۰ گرفته و به روزنامه دیلی رکورد اسکاتلند تحویل شد و در نهایت در اختیار وزارت دفاع بریتانیا قرار گرفت. گزارش‌ها ادعا کرده‌اند که این تصویر هرگز در مالکیت عمومی در دسترس نبوده است. در تصویر سیاه و سفید، یک شیء غول‌پیکر به شکل الماس در آسمان دیده می‌شود که گفته شده، یک بشقاب پرنده است. برخی آن را به عنوان بهترین تصویر بشقاب پرنده در جهان توصیف کرده‌اند. گزارش‌ها اشاره کرده‌اند که پس از سال‌ها تحقیق توسط دانشگاه و دکتر دیوید کلارک روزنامه‌نگار این عکس پیدا شده است. هیچ اطلاعاتی مبنی بر این که چرا این تصویر هرگز عمومی نشده است، وجود ندارد.

عجیب‌ترین| سفینه دیسکی در مکزیک

مردی سال ۲۰۲۲ میلادی در مکزیک ادعا کرد که عکس‌هایی با وضوح بالا از یک بشقاب پرنده که حدود ۵۰ فوت(۱۵ متر) عرض دارد، ثبت کرده است. عکس‌های «خوان مانوئل سانچز» از پرواز یک بشقاب پرنده بر فراز گاراژش پس از انتشار در فیس‌بوک و پخش در تلویزیون ملی، سروصدای زیادی در مکزیک ایجاد کرد. در تصاویر منتشر شده ظاهراً یک سفینه دیسکی شکل را درست لحظاتی قبل از ناپدید شدن در فضا نشان می‌دهد. اما شک و تردید‌ها در مورد صحت عکس‌ها و این که آیا عکس‌ها نتیجه یک ترفند عکاسی، یک پدیده طبیعی، یک فریبکاری یا در واقع یک شیء مرموز بوده، سوال‌برانگیز شد و پاسخی به آن‌ها داده نشد.

بیشترین گزارش‌ها| مردم قاره آمریکا

امروزه تعداد مشاهدات یوفوها یا تصور این که فردی بشقاب پرنده دیده در نقاط مختلف جهان افزایش چشمگیری داشته است. برای مثال فقط در سال ۲۰۱۷، تعداد ۸۳.۷۱۵ گزارش مشاهده یوفو ارائه شده است. این رقم، نسبت به سال گذشته‌ رشد ۱۲ درصدی داشته است. در ضمن، بیشتر گزارش های مربوط به مشاهده یوفوها در قاره آمریکا رخ داده و تنها در ماه نوامبر سال گذشته، ۴۶ گزارش مختلف از مشاهده یوفو در یکی از ایالت‌های کوچک آمریکا به ثبت رسیده است.

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/267606

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *