http://didshahr.ir/267289

06:18 :: 1403/03/20

معاون کشاورزی و دامپروی مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان با بیان اینکه ۱۴۰۰ هکتار کشت و صنعت جدید در کشت و صنعت مغان داریم، گفت: برای اولین بار بذر بادام در کشت و صنعت مغان کاشت می شود.

کشت و صنعت مغان
احمد شهریار در بازدید خبرنگاران از کشت و صنعت مغان با اشاره به  افزایش روش های جدید کاشت اظهار کرد: تولید بذر و مدیریت آب مهمترین رویکرد این شرکت است.
وی با اشاره به تغییر الگوی کشت عنوان کرد: تلاش و سعی بر این است تا با تغییر روش های آبیاری الگوی کشت تغییر یابد و شاهد افزایش محصولات باشیم.
معاون کشاورزی و دامپروی مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان افزود: چهار هزار هکتار اراضی زراعی مجتمع کشت و صنعت مغان به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز شده است.
شهریار با اشاره به قابلیت موجود مغان در حوزه کشاورزی یادآور شد: ضرورت دارد این منطقه به قطب تولید منطقه به ویژه تولید بذر کشور تبدیل شود.
شهریار تصریح کرد:امسال برای تامین علوفه ۲۲ هزار راس دام سنگین موجود در این مجموعه تولیدی، یک هزار و ۴۰۰ هکتار غذای دام تریتیکاله، ماشک و نخود علوفه‌ای به صورت پاییزه کشت شده و با توجه به کاشت و برداشت زودهنگام از چند هفته پیش، وارد مرحله تغذیه دام شده است.
وی با اشاره به صرفه جویی در مصرف آب در بخش کشاورزی بیان کرد: امسال ۶۰ درصد زراعت به کشت پاییزه اختصاص یافته تا میزان مصرف آب به حداقل برسد.

اختصاص ۶۰ درصد زراعت کشت و صنعت مغان به کشت پاییزه

معاون کشاورزی و دامپروی مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: ۶۰ درصد از کل زراعت و اراضی زراعی به کشت پاییزه و محصولاتی چون کلزا و گندم اختصاص داده شده که تا پیش از رسیدن تابستان برداشت می‌شود.
شهریار بیان کرد: برای اولین بار محصول تی‌تی کالا در مساحتی بیش از ۱ هزار و چهارصد متر مربع به زیر کشت برود که در کنار ماشک و نخود علوفه‌ای توانست در تامین خوراک بیش از ۲۲ هزار راس دام سنگین موفق عمل کند‌.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار و نیم هکتار از زمین‌های کشت و صنعت مغان به بخش کشاورزی و دامپروری اختصاص داده شده افزود: از مساحت ۶۳ هزار هکتاری کشت و صنعت مغان بخشی در قالب کشت و صنعت پارس، ۵ هزار هکتار برای اسکان عشایر و بخشی نیز در جهت تعدیل و باز خرید نیروها واگذار شده و در حال حاضر بیش از ۱۷ هزار و پانصد هکتار به کشاورزی و دامپروری، ۲ هزار و پانصد هکتار به باغات و مابقی نیز به دامپروری، تاسیسات زیربنایی، راه آبها و تاسیسات آبیاری اختصاص دارد.
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/267289

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *