http://didshahr.ir/266943

06:31 :: 1403/02/17

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: در سال گذشته ۱۳ هزار و ۶۷۸ نفر با ادعای جراحات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی اردبیل مراجعه کردند.

نزاع و درگیری Fights

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: در سال گذشته ۱۳ هزار و ۶۷۸ نفر با ادعای جراحات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی اردبیل مراجعه کردند.

نگار خوشنویس اظهار کرد: از این تعداد سه هزار ۵۹۲ نفر زن و ۱۰ هزار و ۸۶ نفر مرد بودند.

وی خاطرنشان کرد: طبق آمار اعلامی از مراکز به طور میانگین بیشترین مراجعین در تیرماه با یک هزار و ۵۴۷ نفر و کمترین مراجعین مربوط به اسفند ماه با ۷۷۰ نفر بوده گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل ادامه داد: با توجه به گزارش واحد آمار اداره کل تعداد مراجعین نزاع نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ که حدودا ۱۴ هزار نفر بوده است کاهش ۸ درصدی را نشان می دهد.

خوشنویس بیان کرد: بیشترین دلیل مراجعه به مراکز پزشکی قانونی استان و حتی کشور نزاع و درگیری است و افراد بعد از مراجعه به مراکز انتظامی و قضایی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شده و بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی و صدمات برای آنها گوهی صادر می شود.

 

 • لینک کوتاه
 • https://savalankhabar.ir/266943

اشتراک این خبر :

دیدگاه ها

 1. سلام گفت:

  اگر این ایران اتفاق می افتاد حقوق بشر کانال بی بی سی و اروپا تحریم و جنگ شروع می کردند صدا یشان در نیامد لیبرالیسم دروغ و مدعی. دمکراسی.

  لینک
  https://youtube.com/shorts/1fUfF3JuJyg?si=F2qdgXVH6g-8sZfh

 2. سلام گفت:

  دعوا و کتک کاری به علت محیط بی فرهنگ خانواده در دوران کودکی و رفتار ناشایست والدین که بچه کپی می کند و فقدان تربیت در خانواده ها و متا سفانه پرورش و آموزش دولتی در مدارس برنامه درستی ندارند یک مقداری هم علت بیو لو ژیکی یا DNA ایراد دارد که معمولا می گو ییم ذات شخص فاسد است حال چه کسی وظیفه حل و برنامه ریزی دارد نامعلوم . فقط انتقاد و شکایت و فرار از واقعیات. فرهنگ و تا ریخ هم مهم است که فعلا تا حال فقط شعر می خوانیم

 3. سلام گفت:

  هسته اصلی هر جامعه زن ها هستند وقتی زنی پسر می زایید تمام زن های دیگر حسود می شدند و به سحر جادو و ریختن موادی در غذایش تلاش می کردند بچه های بعدی دختر شوند زن ها که پسر می زاییدند تا ۵ سالگی شلوار نمی پوشاندند تا همه ببینند پسر دارندو افتخار بفروشند عقده ای های عوضی. این رفتار اصلی زن های ایرانی هست لوس بازی و پز دادن و حسادت و فحاشی…. حال می خواهی آقازاده هایشان بهتر از این بشوند در منطقه شرق الاوسط تمام زن ها همین هستند عرب ارمنی پاکستان… نتیجه ملت های عقب مانده و آیا اسلام درست درک شده و عملی شده؟ نه چون در صدر اسلام عمر خطاب یک آفتابه ای به اسلام برداشته که قابل اصلاح نیست تمدن غرب هم مسیحیت و یهودیت را با نژاد پرستی و سلطه گرایی تعریف کرده و ۲ جنگ جهانی در اروپا در قرن اخیر ،و صد ها میلیون کشته. نهایت جهل کار خود را می کند و سالانه میلیون ها حاجی جاهل در مکه به شیطان سنگ پرت می کنند… و تکرار جهل . حال مرد یا زن یا جامعه . کدام بیشتر مقصر هست بحث بزرگی است.

 4. سلام گفت:

  قادا الییم بیلاری قویمیون قارپیشالار ده . قودوروبلار ده . قره حالوانی تیخیلار قودورولار سونرا دویوشولر… بلی.

 5. سلام گفت:

  در ایران الحمد الله اسلام کاملا اجرا شده مخصوصا حجاب . چرا ؟ زیرا خانم ها یا با چادر حجاب دارند یا با آرایش یعنی که مو رنگ بدن پلاستیک صورت نقاشی دست بزنی هم رنگی میشوی همه دکتر مهندس . خودشان را عروسک می نامند تشر یف می برند کشورهای همسایه آب دهان اعراب جاری میشود و حال می کنند. اخوی ولی افسوس که ادب و اخلاق صفر. آقای حداد عادل پیشنهاد وزارت ازدواج و خانواده داده است امید که موفق بشوند تا حیا احیا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *