http://didshahr.ir/266351

05:19 :: 1402/11/18

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار درمراسم افتتاحیه مرغ گوشتی در شهرستان سرعین گفت: دستیابی به امنیت غذایی یکی از مهمترین سیاست های راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و دستیابی به خودکفایی و استقلال بدون توجه به این مولفه امکانپذیر نیست .

a13

 

یاسر عبدالهی افزود: استان اردبیل بعنوان قطب کشاورزی وگردشگری در کشورمحسوب می شود به همین خاطر بهره برداری وافتتاحیه طرحهایی که ارتباط مستقیم با امنیت غذایی دارند موجبات خرسندی و رضایت هر هموطن میهن دوست را فراهم می سازد .

وی بیان داشت : سرازیر شدن هموطنان از دیگر نقاط کشوربه استان در فصول گردشگری قطعا باعث افزایش مصرف مواد غذایی بخصوص گوشت سفید می گردد ولی خوشبختانه با راهکارهای اصولی که سازمان جهاد کشاورزی در گسترش وافزایش تولید گوشت سفید برداشته است حتی در فصول پر مصرف نیز این استان قدرت صادرات گوشت سفید را به دیگر استانهای کشور داراست .

عبداللهی افزود: سازمان جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی اجازه ایجاد تراکم برای واحد های مرغداری را به دلیل جلوگیری از شیوع آفات و امراض و بیماریها نمی دهند به همین دلیل نیز متقاضیان نباید این محدودیت را بی اهمیتی به گسترش صنایع مرتبط با طیور بدانند قطعا اگر واحدی شرایط لازم برای احداث را داشته باشد مسئولین نهایت همکاری را مبذول خواهند داشت .

در ادامه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاوزری نیز گفت: تعداد واحد پرورش مرغ گوشتی در استان ۴۳۴ واحد است که سالانه توانایی تولید ۸۶۳۰۰۰۰ قطعه مرغ گوشتی را دارند .

منصور رستم نژاد افزود :تعداد واحد های مرغ تخمگذار ۲۱ واحد با ظرفیت تولید سالانه ۷۴۲۹۶۰ قطعه می باشد که سالانه بالغ بر ۵۵۰۰ تن تخم مرغ روانه بازار مصرف می کنند .و میزان تولید سالانه گوشت مرغ دراین استان بالغ بر ۴۸۱۰۰ تن می باشد.

رستم نژاد افزود: در استان ۴۷ واحد مادر گوشتی به ظرفیت ۲۳۵۲۶۵۵ قطعه فعال هستند که جوجه یکروزه تولید می کنند سالانه ۱۵۱۹۵۲۸۶۸ عدد تخم مرغ نطفه دار تولید می شود که از این میزان تقریبا هشتاد درصد آن یعنی ۱۱۸۸۲۹۲۷۰ جوجه یکروزه تولید و جهت پرورش به واحد های مرغداری تحویل داده می شود .

وی در خصوص مشخصات طرح مورد افتتاحیه نیز اظهار داشت: مرغ گوشتی ۴۰۰۰۰ قطعه برادران ابراهیم پور در روستای آق قلعه شهرستان سرعین با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که که برای تعداد ۳ نفر اشتغال ایجاد کرده و میزان تولید سالانه آن ۲۰۰ تن می باشد .

همچنین باقرزاده فرماندار سرعین نیز در این مراسم گفت: تامین سبد معیشتی سالم برای شهروندان از وظایف مهم مسئولان است که در این راستا ما تلاش می کنیم با حمایت های لازم و صدور مجوزات لازمه در اسرع وقت کمک حال تولید کنندگان و سرمایه گذاران در این شهرستان باشیم.

وی ادامه داد: در بخش گردشگری شهرستان سرعین و تامین زیرساخت ها نیز همت خود را بکار گرفتیم تا مخصوصا در حوزه روستاهای گردشگری از تمام توان شهرستان استفاده نماییم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/266351

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *