http://didshahr.ir/266081

07:25 :: 1402/11/07

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: از محل تهاتر نفت یک هزار میلیارد تومان منابع برای پروژه های زیربنایی استان اردبیل اختصاص می یابد.

داود شایقی

داود شایقی

داود شایقی اظهار کرد: در ۲ سال گذشته پیگیر تخصیص اعتبارات از محل تهاتر نفت بودیم که تنها استان اردبیل و استان آذربایجان غربی از این موهبت بهره مند شدند.

وی بیان کرد: یک هزار میلیارد تومان برای تهاتر نفت پیشنهاد شده که شامل پروژه راه آهن اردبیل – میانه و پروژه های توسعه بزرگراهی است که امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم منابع تهاتر نفت به سرعت تزریق شود.

شایقی در ادامه سخنان خود یادآور شد: ۲۳۲ میلیارد تومان از این منابع تاکنون تخصیص یافته و پیگیر تخصیص مابقی منابع از محل تهاتر نفت هستیم.

وی تصریح کرد: به غیر از اردبیل، بسیاری از استان ها اضافه وصولی مالیات داشتند که این منابع قرار است به خود استان ها تزریق شود تا صرف تکمیل پروژه های نیمه تمام و اولویت دار شود.

شایقی گفت: اهمیت محور کلور – درام به خاطر کوتاه کردن مسیر خلخال به شمال و ایمنی بیشتر در مسیر است که برای این پروژه منابع مورد نیاز تزریق می شود و تلاش بر این است تا هر چه سریعتر این راه اصلی نیز آماده افتتاح شود.

وی افزود: ما بالاتر از سهم استانی هم از ردیف ملی و هم سایر ردیف ها برای طرح ها و پروژه های مهم منابع تزریق کردیم که این در سایه تلاش استاندار اردبیل و نمایندگان استان در مجلس بوده که شبانه روز برای جذب اعتبارات سعی مضاعفی را انجام دادند.

شایقی خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری انتخابات اسفندماه افراد شایسته و توانمند از این استان راهی مجلس شوند تا همچنان بتوانیم در جذب اعتبارات و پیگیری آنها موفق عمل کرده و از ظرفیت نمایندگان در کمیسیون های مختلف به ویژه کمیسیون تلفیق نیز استفاده کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل اضافه کرد: هر چند باید عدالت و توازن در توزیع اعتبارات در سطح ملی رعایت شود اما همچنان لابی گری حرف اول را در تخصیص بودجه کشوری می زند و ضروری است تا با پیگیری های مضاعف بتوانیم جذب اعتبارات بیشتری را به نفع استان شاهد باشیم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/266081

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *