http://didshahr.ir/265118

01:40 :: 1402/09/15

عاشق خواستگاری شدم که دستم را در پوست گردو گذاشت!

خواستگارم در اتاق کاری کرد که فراموش نمی کنم

سوال: چند ماه پیش یک پسر ۲۸ ساله با موقعیت خوب به خواستگاری‌ام آمد. من هم او را پسندیدم. بعدش از او و خانواده‌اش هیچ خبری نشد و انگار دستم را در پوست گردو گذاشتند؛ چون دیگر هیچ خواستگاری را راه ندادم. الان هم در فکر او هستم و نمی‌توانم فراموشش کنم. چه کنم؟

پاسخ: مخاطب گرامی، آیا در اولین جلسه خواستگاری شما به این جمع‌بندی رسیدید که خواستگارتان خوب است یا قبل از آن هم، آشنایی داشتید؟ به نظر می‌رسد این نوع وابستگی در مرحله خواستگاری طبیعی نیست و لازم است در این خصوص بیشتر تامل و مشخص کنید که بر اساس چه عواملی، این علاقه به وجود آمده است؟

واضح است که وابستگی زیادی که احتمالا یک طرفه هم هست، برای شما ایجاد شده و اکنون روند زندگی‌تان را دچار مشکل کرده است. و اما چند توصیه به شما:

پذیرش واقعیت باعث رنج کمترتان می‌شود

با واقعیت روبه‌رو شوید و آن را بپذیرید. این که چند ماه از خواستگاری شما می گذرد و تاکنون بازخورد مناسبی دریافت نکرده اید، یک واقعیت است که پذیرش آن، باعث رنج کمترتان خواهد شد. بنابراین از مرحله انکار عبور و برای بازگشت به روال عادی زندگی‌تان تلاش کنید. توجه کنید که این نوع نگاه به مقوله ازدواج و انتخاب همسر، بیشتر جنبه احساسی دارد و همان‌طور که می‌دانید تصمیم به این بزرگی را براساس احساسات غالب نباید گرفت؛ چراکه احساس گذراست و برای همه عمر و در همه شرایط ثابت نمی‌ماند و اگر برای تمام زندگی از چنین پشتوانه متغیری بهره بگیرید، به‌طور قطع عقلانی و منطقی نخواهد بود.

به این وابستگی پایان دهید

از این که بعد از جلسه خواستگاری چه قول و قراری بین شما بوده است، فقط خودتان آگاهید و اگر یقین ندارید که این خواستگار محترم از ازدواج با شما منصرف شده یا در حال بررسی شرایط است، می‌توانید از طریق بستگان یا یک واسطه مطمئن از تصمیم ایشان و خانواده‎شان مطلع شوید و اگر ایشان از ازدواج با شما منصرف شده باشد، شما می‌توانید دلایل مسئله را بررسی کنید و به این وابستگی پایان دهید.

به خواستگاران جدید فکر کنید

چنان‎چه این وابستگی فقط از سوی شما و بر اساس روحیات و شرایط زندگی شما ایجاد شده است، باید روی دیدگاه و سبک زندگی‌تان بیشتر تامل و کار کنید. در پایان به شما توصیه می کنم ملاک ها و معیارهای‌تان را برای انتخاب همسر مشخص و با توجه به این معیارها به خواستگاران جدید فکر کنید.

بیشتر بخوانید: مطلبی که همه دانشجوهای دختر و پسر باید بدانند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/265118

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *