http://didshahr.ir/265067

01:06 :: 1402/09/13

مشاوره فردی: جاری‌ام مدام داشته‌هایش را به رخم می‌کشد.

زن جوان: رفتارهای جاری ام با ما عجیب است

نویسنده: بنفشه دولت‌آبادی | ‌ مشاور خانواده

سوال: خانمی هستم که از ۶ سال پیش متاهل شدم. یک جاری دارم. نمی‌دانم چرا به دنبال رقابت با من است. هر وقت یک چیزی می‌خرم، چند روز بعد می‌بینم که همان را برای خودش خریده است. انگار مدام دنبال مقایسه خودش با من است. از این کار و رفتارش در عذابم که داشته‌هایش را می‌خواهد به رخم بکشد. چه کنم؟

اگر شخصی گرفتار بیماری چشم‌وهم‌چشمی شود و این ناهنجاری را در خود رشد و تقویت کند، به کژی‎وبیراهه می‎رود. در ادامه، راهکارهایی مسالمت‎آمیز برای رفتار و مدارا کردن با جاری‎تان پیشنهاد می‎کنیم.

این موضوع نباید باعث رنجش‌تان شود

حتماً نقطه مثبت و موفقی در زندگی شماست که دیگران از جمله جاری تان به آن غبطه می‎خورند. این موضوع نباید باعث رنجش شما شود. حال که ایشان این‎گونه از شما پیروی می‎کند، حداقل روی اهداف و موفقیت‎های مثبت خود تمرکز و فرصت‎هایی را برای این اهداف فراهم کنید تا به ایشان کمک شود الگوپذیری خودش را در مسیر درست انجام دهد.

مراقب ابتلا به وسواس‌فکری باشید

خودکم‌بینی، کودکی سخت، مشکلات زندگی و نارضایتی از همسر می‌تواند باعث واکنش این رفتار ناهنجار جاری شما باشد که زندگی‌اش را بر مبنای استانداردهای شما قرار داده‌است. از این که مدام در این فکر باشید که او چرا این‌گونه رفتار کرده‌است، خودداری کنید؛ چون دچار وسواس فکری مخربی می‎شوید. به این فکر پایان دهید و در نظر بگیرید که عوامل گوناگونی باعث این واکنش در او شده است و به راهنمایی و مدارا کردن نیاز دارد.

واکنش نشان ندهید

در همه حال آرامش خود را حفظ و به رفتارهای ایشان بی‌محلی کنید و هیچ واکنشی نشان ندهید؛ چون متاسفانه قصدونیت ایشان برهم زدن آرامش شماست و این مسئله باعث از دست رفتن انرژی روحی شما می‌شود. پیشنهاد ما بی‌اعتنا بودن به اعمال و گفتار ایشان است، نگذارید رفتارش آرامش شما و همسرتان را به‌هم بریزد و عزت نفس خود را حفظ کنید. مشکل شما اجتناب‎ناپذیر است و در همه خانواده‎ها این مسئله وجود دارد. پس انرژی و تمرکز خود را روی این مسائل هدر ندهید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/265067

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *