http://didshahr.ir/265046

07:35 :: 1402/09/12

فرامرز آزاد با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز برای احداث ساختمان جدید بیمه ایران شعبه مرکزی استان اردبیل خریداری شده است، افزود: مکاتبات لازم برای احداث ساختمان با سازمان مرکزی انجام شده است.

62826712

مدیر کل شعب بیمه ایران در نشست خبری با خبرنگاران که در سالن جلسات بیمه ایران برگزار شد، تامین امنیت و آرامش مردم ایران را از جمله اهداف بیمه ایران به عنوان تنها شرکت دولتی بیمه‌ای در کشور ذکر کرد.

رئیس شورای هماهنگی بیمه‌های استان اردبیل گفت: اردبیل رتبه چهارم را در خسارت پرداخت بیمه دارد.
آزاد با اشاره به وجود ۹ شعبه حقیقی بیمه در سطح اردبیل اظهار کرد: اردبیل رتبه چهارم را در خسارت پرداخت بیمه دارد.

وی با انتقاد از پرداخت حق بیمه برخی از صاحبان مشاغل بزرگ، کارخانجات اردبیل از تهران افزود: در این راستا پیگیر پرداخت حق بیمه‌های صنعت‌ها و کارخانه‌ها از استان اردبیل هستیم تا بتوانیم شاخص استان را ارتقا دهیم.

رئیس شورای هماهنگی بیمه‌های استان اردبیل با بیان اینکه ستان اردبیل جز استان‌های کم‌برخوردار کشور است، گفت: به مناسبت فرا رسیدن ۱۳ آذر، روز بیمه طرح ویژه تخفیفی برای خودروها در نظر گرفته شده است که مردم می‌توانند از این تخفیفات نبست به بیمه کردن اتومبیل خود اقدام کنند.

آزاد بابیان اینکه اردبیل در حق بیمه تولیدی رتبه ۲۴ کشوری را دارد، خاطرنشان کرد: رتبه بیست و چهارم در ضریب نفوذ بیمه‌ای در شأن و جایگاه این استان نیست درحالی که در سال گذشته از ۱۷۶ هزار میلیارد تومان حق بیمه پرداخت شده در کشور، سهم این استان کمتر از یک درصد بوده است.

وی با اذعان بر اینکه ما نیز به سهم خود از معضل ترافیک نارحت هستیم، اظهار کرد: قسمت عمده ترافیک ایجاد شده به جهت حضور تعدادی از ادارات دولتی در همسایگی بیمه ایران است.

وی ادامه داد: ۲۱ شرکت بیمه‌ای به همراه صندوق بیمه خسارت در استان در حال فعالیت هستند که ۲۷۷ نفر در این بیمه ها مشغول کار هستند و ۱۱ نمایندگی حقوقی و ۷۷۵ نمایندگی حقیقی به همراه ۷۰ نمایندگی بیمه عمر در این استان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل شعب بیمه ایران در استان اردبیل گفت: ترافیک مقابل ساختمان بیمه ایران شعبه مرکزی اردبیل به زودی رفع میشود.

وی با اذعان بر اینکه ما نیز به سهم خود از معضل ترافیک نارحت هستیم، اظهار کرد: قسمت عمده ترافیک ایجاد شده به جهت حضور تعدادی از ادارات دولتی در همسایگی بیمه ایران است.
آزاد تصریح کرد: در راستای کاهش مراجعات مردمی و افزایش رضایتمندی سامانه «ایران من» طراحی شده و خسارت های زیر ۳۰ میلیون تومان بدون حضور ارباب رجوع و اعزام کارشناس بیمه به محل حادثه پرداخت خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی بیمه های استان ضمن بیان اینکه آمار خسارت در اردبیل بالا می باشد، اضافه کرد: به مناسبت هفته بیمه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروهای فاقد بیمه از ۱۳ آذر تا پایان آذرماه سال جاری با مجوز بیمه مرکزی شامل بخشودگی خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی بیمه های بازرگانی گفت: ضریب نفوذ بیمه استان اردبیل پایین است و نیازمند حمایت هستیم.

آزاد با اشاره به اینکه اردبیل جزو استان های کم برخوردار محسوب میشود، اظهار کرد: ضریب نفوذ بیمه استان اردبیل پایین می باشد.

وی با ابراز گلایه از اینکه صاحبان صنعت استان اردبیل بیمه مجموعه های خود را از طریق سازمان های مرکزی بیمه در پایتخت کشور انجام می دهند، تصریح کرد: از مسئولان استان تقاضا داریم سازوکار لازم برای صدور این بیمه ها از طریق بیمه های مستقر در استان اردبیل تدبیر نمایند.

آزاد بیان کرد: استان اردبیل در حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی در سال ۱۴۰۱ رتبه ۲۴ کشور را کسب کرده و همچنین در سال گذشته سهم بیمه این استان، یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان بوده است.

رئیس شورای هماهنگی بیمه های بازرگانی خاطرنشان کرد: ۲۱ شرکت بیمه فعال با ۲۷۷ نفر اشتغال و ۱۱ نمایندگی حقوقی و ۷۷۷ نمایندگی حقیقی و همچنین ۷۰ نمایندگی بیمه عمر در سطح استان اردبیل فعال می باشد.

فعالیت ۲۱ شرکت بیمه در اردبیل

حسین میکائیل وند، دبیر شورای هماهنگی بیمه های بازرگانی استان گفت: همایش نخبگان صنعت بیمه استان برای اولین بار در کشور برگزار میشود.

وی افزود: این همایش در سال های آینده با رویکرد پژوهش محور برگزار خواهد شد.

میکائیل وند عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری همایش نخبگان صنعت بیمه استان گوشه ای از زحمات فعالین این عرصه را جبران نماییم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/265046

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *