http://didshahr.ir/265029

02:28 :: 1402/09/12

مشاوره فردی: تردید دارم برای دومین بار از شوهرم طلاق بگیرم

از شوهرم طلاق بگیرم یا نه؟

نویسنده : دکتر حسین محرابی | ‌ روان شناس

سوال: چند سال پیش از شوهرم جدا شدم. بعد از یک سال، دوباره تصمیم گرفتیم که با یکدیگر ازدواج کنیم. یک بچه دارم. الان دوباره اختلافات‌مان زیاد شده و مشکلات‌مان قابل حل نیست. هر دو نفرمان داریم اذیت می‌شویم اما تردید دارم که دوباره طلاق بگیرم. راهنمایی کنید.

پاسخ: مخاطب گرامی، گفته‌اید دوباره اختلافات‌مان زیاد شده و مشکلات‌مان قابل حل نیست اما درباره اینکه موارد اختلافی چه هستند، چیزی نگفتید. همان‌طور که یک پزشک تا زمانی که بیماری را تشخیص ندهد، نمی‌تواند آن را درمان کند، شما و همسرتان هم تا زمانی که ریشه اختلافات‌تان را پیدا نکنید، نمی‌توانید آن‌ها را حل کنید. در بیشتر مواقع، اختلافات زوجین در اثر آگاهی نداشتن نسبت به مهارت‌های ارتباطی و مهارت‌های زندگی، درک متقابل نداشتن، بالا بودن سطح انتظارها، مقایسه کردن، دخالت خانواده‌ها، نداشتن استقلال فکری، مالی و عاطفی زوج‌ها و …. تشدید می‌شود؛ بنابراین هرکدام از این عوامل را که در بروز تشنج برای شما نقش دارد شناسایی و برای آن راهکار پیدا کنید.

ویژگی‌های مثبت زندگی‌تان را ببینید

همین که شما بعد از جدایی دوباره به زندگی با همسرتان برگشتید، نشان می‌دهد که در زندگی‌مشترک خود برخی نقاط قوت و دلبستگی داشته‌اید؛ بنابراین سعی کنید این ویژگی‌های مثبت را پیدا و تقویت کنید، به هر حال همه در زندگی مشکل و کمبود دارند و هیچ فردی کامل نیست. اگر شما و همسرتان از یکدیگر انتظار کامل بودن دارید باید آن را تعدیل کنید و همواره به آن‌چه دارید، فکر کنید نه کمبودها و ضعف‌ها، عبارت نگاه کردن به نیمه پر لیوان دلالت بر این امر دارد.

به یکدیگر ابراز علاقه کنید

نکته مهم دیگری که می‌تواند انگیزه شما برای ادامه و بهبود زندگی باشد، دوست داشتن یکدیگر است. تا زمانی که بتوانید یکدیگر را دوست داشته باشید از بسیاری از کوتاهی‌ها و نواقص یکدیگر چشم‌پوشی خواهید کرد بنابراین علاقه به یکدیگر را تقویت کنید.

طلاق راهکار نیست

شما که یک بار جدایی را تجربه کرده‌اید و بهتر از دیگران عواقب و دردسرهای این کار را می‌دانید. از دیدگاه کلی طلاق یعنی پاک کردن صورت مسئله و به طورمعمول انسان های توانمند به دنبال پیدا کردن راهکار و حل مشکلات هستند نه فرار از آن‌ها.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/265029

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *