http://didshahr.ir/264778

03:29 :: 1402/08/28

مشاوره فردی: خانمم می‌گوید که عروس‌مان، پسرم را چیزخور کرده است!

زن مطلقه

نویسنده : راهله فارسی| ‌ مشاور

سوال: دو فرزند دارم. پسر بزرگ‌ترم، یک‌بار از همسرش جدا شد. دلیلش هم دخالت‌های خانمم در زندگی آن‌ها بود. حالا پسرم دوباره ازدواج کرده است اما خانمم باز هم، همان رفتارها را دارد. خانمم به حرف من هم گوش نمی‌دهد و می‌گوید که عروس‌مان، پسرم را چیزخور کرده است! نمی‌دانم برای نجات زندگی پسرم چه کنم. راهنمایی کنید.

پاسخ: مخاطب گرامی، شما به جای این که با همسرتان درگیر شوید که رفتارشان را عوض کنند، بهتر است که با پسر و عروس‌تان صحبت کنید. اگر زندگی‌مشترک خودتان با چالش مواجه شود، شانس اصلاح شرایط زندگی پسر و عروس‌تان را هم از دست خواهید داد. در ادامه راهکارهایی ارائه کرده‌ام که می‌توانید به پسر و عروس‌تان بگویید تا بتوانند در مسیر حمایت و پایداری زندگی مشترک‌شان گام بردارند.

عروس‌تان را درک کنید

توجه داشته باشید که عروس‌تان احتیاج دارد که شما با او همدلی کنید تا بیشتر احساس کند فردی درک می‌کند که او تحت فشار است و اذیت می‌شود؛ بنابراین بهتر است که شما نوک پیکان تغییرات خود را از سمت همسرتان به سمت پسرتان تغییر دهید.

رابطه عروس‌تان با همسرتان را مدیریت کنید

ساده‌ترین راه برای کم‌کردن میزان دخالت‌ها، تنظیم روابط به اندازه معقول است. اگر می‌بینید میزان دخالت‌ها بسیار زیاد است و از سویی امکانش را دارید، مدت زمان حضور در خانه آنان را کاهش دهید، البته نه این که دفعات را کم کنید، بلکه فقط می‌توانید زمان هر بار حضور را کاهش دهید.

این چند توصیه را به عروس‌تان بگویید

با عروس‌تان صحبت کنید و بگویید که دلسوز زندگی او و پسرتان هستید. مواردی را که در ادامه مطرح می‌شود به او بگویید؛ سعی کنید تا حد امکان در حضور مادرشوهرتان عصبانی نشوید. با رعایت ادب، نظرتان را درباره موضوع مورد بحث اعلام کنید؛ اما صدای‌تان را بلند نکنید. پیش از آن‌که کار به جاهای باریک برسد، با ادب و فروتنی بحث را خاتمه دهید. با پیشنهادهای خانواده همسر در حضور آن‌ها موافقت کنید ولی اعلام کنید که تصمیم‌تان را بعد اعلام خواهید کرد. سپس در تنهایی نظر واقعی خود را به همسرتان بگویید و باهم تصمیم نهایی را بگیرید و توسط او تصمیم خود را به خانواده‌اش اعلام کنید. در بحث های خانوادگی آن‌ها شرکت نکنید و از اظهارنظر جدا خودداری کنید. در حضور خانواده شوهر به پسرشان احترام بگذارید و این را بدانید که با اولین بی‌احترامی به شوهر آن هم در حضور مادرشوهر، به او نشان دادید که اختلاف دارید و به او اجازه دادید که در زندگی خصوصی‌تان دخالت کند. در صورت امکان از یک مشاور، راهنمایی بگیرید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264778

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *