http://didshahr.ir/264755

09:33 :: 1402/08/27

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی چند نمونه از دستگاههای خشک کن صنعتی پرکاربرد در صنایع مختلف بپردازیم.

بزرگترین دستگاه خشک کن صنعتی

صنایع ایران در سالهای اخیر با توجه به تحریم های ظالمانه توانسته با تکیه بر دانش ایرانی و متخصصان زبده کشور عزیزمان ایران به دستاوردهای بزرگی دست یابد. این دستاوردها گاها توانسته اند نظر تولید کنندگان خارج از کشور را نیز به خود جلب کنند. در این بین شرکت های متنوعی توانسته اند با توسعه کسب و کار خود و تولیدات ساخته شده به دست مخصصان ایرانی، علاوه بر رفع نیاز کارخانه جات داخلی در مواردی اقدام به صادرات محصولات صنعتی خود کنند. نمونه بارز این نوع دستگاهها را میتوان در انواع خشک کن های صنعتی ساخته شده در ایران یافت که از قابلیت های بسیاری برخوردار هستند و میتوانند با نمونه های خارجی رقابت کنند. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی چند نمونه از دستگاههای خشک کن صنعتی پرکاربرد در صنایع مختلف بپردازیم تا بتوانید در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

دستگاه خشک کن صنعتی چیست؟

دستگاه خشک کن صنعتی در واقع به نوع خاصی از دستگاههای خشک کن گفته میشود که قابلیت استفاده در حجم ها و ظرفیت های بالا را دارند. این دستگاهها قادر هستند تا هر نوع محصولی را نظیر میوه، سبزی، مواد شیمیایی، دارویی و… را با سرعت و دقت بالا و در ظرفیت های متنوع خشک کنند. کاربرد دستگاههای خشک کن امروزه در صنایع مختلف به وضوح قابل مشاهده است و میتوان این نوع دستگاهها را در کارخانه جات و کارگاههای تولیدی بسیاری یافت. در واقع خشک کن های صنعتی قادر هستند تا با استفاده از نیروی برق و گاز اقدام به خشک کردن صحیح و با سرعت بالا و با رعایت حفظ کیفیت محصولات کنند. در این بین نوع خاصی از دستگاههای خشک کن وجود دارند که از تکنولوژی خاصی استفاده میکنند که همین امر باعث شده تا تولید کنندگان معدودی در ایران توانایی تولید این نوع خشک کن ها را داشته باشند. در ادامه به توضیحاتی درباره این نوع خشک کن های صنعتی و نیز تولید کنندگان آن ها خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

انواع دستگاه خشک کن صنعتی

تا اینجای کار متوجه شدید که خشک کن های صنعتی از انواع مختلفی برخوردار هستند. باید عرض کنیم که این نوع خشک کن ها معمولا بصورت کابینی و یا همان کابینتی طراحی و ساخته میشوند. پروسه خشک کردن محصولات به اینصورت است که محصولات را داخل سینیهای طبقانی تعبیه شده برای این دستگاهها قرار میدهیم و سپس داخل دستگاه خشک کن هدایت میکنیم. با روشن کردن دستگاه عملیات خشک کردن محصولات شروع میشود. بسته به نوع محصول و میزان مورد نیاز برای خشک کردن محصولات، زمان خشک کردن مواد محاسبه خواهد شد. این نوع دستگاهها از طرفیت های ۵۰ کیلوگرمی تا ظرفیت های تناژی طراحی و ساخته میشوند. انواع دیگری از این نوع دستگاهها در ظرفیت های بسیار بالا وجود دارند که در ادامه قصد داریم تا توضیحاتی درباره این نوع دستگاهها به شما ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.

دستگاه خشک کن نواری

دستگاه خشک کن نواری یکی از دستگاههای خشک کن با ظرفیت بسیار بالا است که به خشک کن های کانتینیوس یا مستمر نیز معروف است. این نوع خشک کن ها علاوه بر برخورداری از کابین جهت حفظ گرمای مورد نیاز برای خشک کردن محصول، از نوار نقاله متحرکی نیز برخودار هستند که میتوانند بصورت متحرک محصول را از طرفی وارد و از طرف دیگر بصورت خشک شده تحویل دهند. ظرفیت تولید محصولات خشک شده در این دستگاه بسته به ظرفیت مورد نیاز کاملا متغیر است و میتوان این دستگاه را در ظرفیت های ۶ متری تا ۱۸ متری سفارش داد. این دستگاه قابلیت خشک کردن هر نوع محصولی را اعم از مواد خوراکی و شیمیایی دارد. تنها برای محصولات متنوع نیاز به تغییرات دمایی و سرعتی در دستگاه میباشد که این امر توسط PLC دستگاه قابل انجام است و با فشردن دکمه ای میتوان این تنظیمات را انجام داد. دستگاه خشک کن نواری قابل تولید با نیروی برق، گاز و گازوئیل میباشد و بسته به نیاز مشتری میتوان این دستگاه را سفارشی سازی کرد. شرکت های معدودی در ایران از تکنولوژی ساخت این نوع دستگاه برخوردار هستند که معتبر ترین آن ها شرکتی در استان البرز و با نام البرز ماشین کرج است که با سابقه طولانی در زمینه ساخت دستگاههای خشک کن توانسته بهترین نوع دستگاههای خشک کن نواری را طراحی، تولید و به بازار عرضه کند.

دستگاه خشک کن تونلی البرز ماشین کرج

دستگاه خشک کن تونلی

دستگاه خشک کن تونلی نوع خاصی از دستگاههای خشک کن با ظرفیت بالا میباشد که از ظرفیت تولید بسیار بالایی بسته به نوع محصول برخوردار است. این نوع خشک کن ها قادر هستند تا با استفاده از نیروی برق، گاز و یا گازوئیل اقدام به خشک کردن محصولات متنوع کنند. خشک کردن محصولات متنوع نظیر میوه، سبزی، مواد شیمیایی، دارویی و… توسط این دستگاه قابل انجام است و میتوان محصولات متنوعی را در ظرفیت های بالا به آسانی توسط این دستگاه خشک کرد. خشک کن های تونلی از قفسه های زیادی با طبقات و سینی های متعدد تشکیل شده اند که برای خشک کردن محصولات میبایست آن ها را بر روی سینی های تعبیه شده قرار داد و به داخل دستگاه هدایت کرد. حجم تولیدی محصولات توسط این دستگاه در هر بار پروسه خشک کردن بسیار زیاد است و میتوان بسته به نیاز تولید کننده این دستگاه را با ظرفیت های متنوع تولید و روانه بازار کرد. دستگاه خشک کن تونلی از جمله دستگاههای تخصصی و با ظرفیت بالای ایران میباشد که هر شرکتی قابلیت ساخت آن ها را ندارد. در این بین شرکت هایی نظیر البرز ماشین کرج توانسته اند با قابلیت های خاصی این نوع دستگاههای خشک کن را نیز به خوبی طراحی و با بالاترین استانداردهای روز دنیا تولید و روانه بازار کنند.

خرید دستگاه خشک کن صنعتی

برای اینکه بتوانید دستگاههای خشک کن صنعتی با ظرفیت بالا را خریداری کنید میبایست ابتدا درباره این نوع دستگاهها تحقیقاتی را بصورت مجازی و میدانی به عمل بیاورید. دستگاههای خشک کن صنعتی نظیر دستگاههای خشک کن تونلی و نواری که در بالا به آن ها اشاره کردیم میبایست از قطعات خوبی برخوردار باشند تا در طول مدت تولید خللی در روند تولید ایجاد نکنند. این نوع دستگاهها در قسمت های برقی، گازی و نیز بدنه از ریزه کاریهای بسیاری برخوردار هستند که در صورت عدم توجه و رعایت این نکات نمیتوانند به درستی عملیات خشک کردن را به سرانجام برسانند و سبب ایجاد ضررهای جبران ناپذیری برای تولید کننده میشوند. امروزه با استفاده از فضای مجازی میتوان به راحتی از طریق وب سایتهای معتبری در زمینه ماشین آلات صنعتی نظیر فامکو و بامک به خوبی هر نوع دستگاه خشک کن صنعتی را بررسی و سپس اقدام به خرید آن ها کرد. امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب اطلاعات خوبی را در زمینه دستگاههای خشک کن صنعتی با ظرفیت بالا به شما داده باشیم. خوشحال میشویم تا در صورت داشتن تجربه کافی در این زمینه، نظرات و تجربیات خود را با ما در پایین همین مطلب در میان بگذارید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264755

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *