http://didshahr.ir/264675

06:21 :: 1402/08/22

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۸ نفر بر اثر مسمومیت توسط منواکسید کربن در اردبیل جان خود را از دست دادند.

اورژانس

نگار خوشنویس اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال‌جاری آمار تلفات مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در اردبیل با رشد مواجه بوده و از ۵ فوتی در نیمه اول سال گذشته، به ۸ فوتی در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ رسیده است.

وی تصریح کرد: در ۶ ماهه اول امسال ۸ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن در استان اردبیل جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۶ نفر مرد و ۲ نفر زن بودند که این رقم در مدت مشابه سال قبل عدد پنج را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: بهترین راهکار برای پیشگیری از بروز مسمومیت با این گاز وجود جریان کافی هوا در محیط است که اگر در محیطی از وسیله گرمایشی استفاده می‌کنیم حتماً باید جریان هوای کافی در آن فضا وجود داشته باشد.

خوشنویس در بخش دیگری از سخنان خود افزود: استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، کنترل و رفع انسداد منافذ مسیر دودکش قبل از راه‌اندازی بخاری، شومینه و سایر وسایل گرمایشی بهترین راه پیشگیری از بروز مسمومیت با گاز منواکسید کربن است.

وی خاطرنشان کرد: اگر لوله دودکش بخاری سرد باشد دلیل آن خارج نشدن احتراق و گازهای سمی از دودکش است در این صورت باید با رفع نقص، به طور موقت با باز کردن قسمتی از در یا پنجره به تهویه هوا و خروج گازهای سمی از محیط کمک کنیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل بیان کرد: از نصب آبگرمکن در حمام و روشن کردن شعله‌های اجاق گاز در آشپزخانه برای گرم نگه داشتن محیط داخل خانه جدا خودداری شود.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264675

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *