http://didshahr.ir/264657

02:36 :: 1402/08/22

پسرعمه مورد علاقه‌ام به خواستگاری خواهر بزرگ ترم آمد

با عشق به شوهر خواهرم چهکنم؟

نویسنده : راهله فارسی | ‌ مشاور

سوال: نزدیک به ۳ سال است که به پسر عمه‌ام علاقه‌مند شدم. خودش هم تا حدودی متوجه شده است. حالا اخیرا خانواده‌اش خبر دادند که می‌خواهند برای خواستگاری از خواهر بزرگ ترم به خانه ما بیایند. اعصابم بدجوری به‎هم ریخته است. به او چه بگویم؟ نمی‌دانم باید چه کنم.

پاسخ: ظاهرا شما به فردی علاقه‌مند هستید ولی او یعنی پسرعمه‌تان، فرد دیگری را دوست دارد. پرسیده‌اید که به او چه بگویم؟ البته ما اطلاعات زیادی نداریم اما ظاهرا پسرعمه‌تان از این علاقه آگاه بوده و چنین تصمیمی گرفته است. بنابراین به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد، سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که این عشق یک طرفه است و او را فراموش کنید. درباره آن فرد خیال‌پردازی نکنید و به جنبه‌های دیگر زندگی هم نگاه کنید. در عوض به کارهایی روی بیاورید که مشغول‌تان می‌کند، مثل گذراندن وقت با دوستان‌تان، انجام کارهایی که دوست دارید و از آن لذت می‌برید.

باورهای‌تان را تغییر دهید

در عمق تمام احساسات‌مان، باورهایی وجود دارد که موجب بروز احساسات منفی می شود؛ برای مثال وقتی باور دارید چیزی را از دست داده‌اید، غمگین می‌شوید یا وقتی هدفی برای‌تان مهم است و به آن نمی‌رسید، عصبانی می‌شوید و وقتی چیزی را خوب می‌دانید و به آن دست می‌یابید، شاد می‌شوید. با تغییر دادن افکارتان ممکن است نتوانید شرایط ناراحت‌کننده را تغییر دهید؛ اما می‌توانید از اثرگذاری باورها روی احساسات‌تان بکاهید اما این تمرین زمانی که پسرعمه شما دامادتان شود هم خیلی می‌تواند کمک کننده باشد. شما به جای این که دایم در افکار خودتان او را عشق‌تان ببینید، می‌توانید ایشان را شوهر خواهر ببینید و باورهای خودتان را به او عوض کنید. قبل از هرچیز، یادتان باشد که پذیرفته شدن یا نشدن از طرف دیگری خیلی اوقات به سلیقه و خواسته‌های طرف مقابل بستگی دارد. پس اگر رابطه عاطفی‌تان به جایی نرسید یا خواستگاری شما را نپسندید، خودتان را از این بابت سرزنش نکنید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264657

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *