http://didshahr.ir/264579

05:17 :: 1402/08/17

توسعه حل اختلاف استان اردبیل به مناسبت سالروز تشکیل شوراهای حل اختلاف با حضور مسئولان قضایی استان، اعضا و دبیران توسعه حل اختلاف استان برگزار شد.

پرونده دادگاه

حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان در ابتدای این مراسم با قدردانی از زحمات و تلاش های کارکنان توسعه حل اختلاف استان در ترویج و توسعه صلح و سازش در جامعه اظهار داشت: میزان مختومه شدن پرونده ها با صلح و سازش در پرونده های ارجاعی به توسعه حل اختلاف نشان دهنده این موضوع است که خانواده بزرگ و وزین توسعه حل اختلاف نقش بسیار مهم و ارزنده ای در صلح و سازش در بین شهروندان داشته است.

وی گفت: به خصوص اقدام شاخص واحد های مصالحه در اخذ رضایت از اولیای دم در پرونده های قصاص نشان دهنده عملکرد قابل تحسین مسئولان و کارکنان توسعه حل اختلاف است.

مقام عالی قضایی استان با بیان اینکه متاسفانه میزان تشکیل پرونده ها در خصوص برخی از آسیب های اجتماعی در شأن مردم ولایی و حسینی اردبیل نیست گفت: باید نهاد های فرهنگی و دستگاه های مرتبط اقدامات و برنامه ریزی های تأثیرگذار و بیش از پیش در مقابله و پیشگیری از این آسیب ها به ویژه در بحث اختلافات خانوادگی و طلاق داشته باشند.

وی عنوان کرد: تکریم ارباب رجوع، ارایه خدمت صادقانه بر مدار قانون و نیز استفاده از ظرفیت های فن آوری نوین در جهت تسریع و تسهیل در رسیدگی به امورات مردم از دیگر توصیه های مقام عالی قضایی استان در این مراسم بود.

در پایان این برنامه از قضات و کارکنان نمونه توسعه حل اختلاف تجلیل به عمل آمد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264579

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *