http://didshahr.ir/264567

02:42 :: 1402/08/17

مشاوره فردی: توان دیدن محبت های شوهرم به خانواده اش را ندارم.

زن شکست خورده Failure Female

نویسنده : دکتر هادی غلام‌محمدی

سوال: دست خودم نیست اما وقتی می‌بینم که شوهرم به مادر و خواهر و کلا خانواده‌اش محبت می‌کند، ناراحت می‌شوم و توان دیدن آن‌ها را ندارم. من ۲۴ ساله هستم. شوهرم را دوست دارم. وقتی هم به او گلایه می‌کنم، خیلی ناراحت می‌شود و می‌گوید تو از خانواده‌ام بدت می‌آید. راهنمایی کنید لطفا.

پاسخ: مخاطب گرامی، صد البته که زن و مرد باید رابطه‌ای یگانه و بی‌همتا داشته باشند و هر یک برای دیگری بسیار ارزشمند و در اولویت باشد و هر دو همدیگر را دوست‌بدارند. این طبیعی است که شما همسرتان را بسیار دوست داشته‌باشید اما هم‎اکنون شما دچار حساسیتی شدید و غیرمنطقی شده‌اید و می‌خواهید همسرتان منحصر به شما باشد و حتی حقوق طبیعی وی را نادیده می‌گیرید. پس در وهله اول پذیرش این موضوع که رفتارتان نادرست است، می‌تواند کمک زیادی به شما بکند؛ زیرا هرچه این حساسیت بیشتر باشد همسرتان بیشتر از شما دور می‌شود.

از چه چیزی می‌ترسید؟

تمام آن چیزی را که به آن دید منفی و تهدیدکننده دارید، به چالش بکشید و افکار مثبت و خوش‎بینانه را جایگزین کنید؛ برای مثال این‎که وقتی همسرتان با خواهر و مادرش رابطه خوبی دارد، چه چیزی تهدیدکننده است و باعث ناراحتی شما می‌شود؛ این که وقتی به آن‌ها محبت می‌کند آیا به این معنی است که شما را دوست ندارد؟ اگر آری، چه دلیلی برای این پاسخ‌تان دارید. زمانی‌که این افکار را به چالش می‌کشید و آن‌ها را به صورت دقیق بررسی می‌کنید، به ناکارآمد بودن‌شان پی می‌برید.

نباید به شوهرتان گلایه کنید

گفته‌اید وقتی هم به او(شوهرم) گلایه می‌کنم، خیلی ناراحت می‌شود. هنگام برقراری رابطه خوب همسرتان با خواهر و مادرش از گفت‌و‌گوی ذهنی مثبت هم استفاده کنید، به این صورت که به خود بگویید همسرتان چقدر شما را دوست دارد و چقدر برایتان ارزش قائل است و چون همسرتان فرد دوست‌داشتنی‌ است، می‌تواند افراد نزدیک خود مثل خواهر و مادرش را هم دوست داشته باشد. اظهار چنین گلایه‌هایی، فقط باعث ناراحتی می‌شود.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264567

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *