http://didshahr.ir/264505

07:12 :: 1402/08/14

شهردار اردبیل گفت: در همایش اندیشه‌های انسانی و حقوق شهروندی در شهر آندونگ کشور کره جنوبی، شهر اردبیل به عنوان شهر مقدس و تاریخی به جهانیان معرفی شد.

محمود صفری

همایش اندیشه‌های انسانی و حقوق شهروندی با حضور کشورهای عضو اتحادیه شهرهای تاریخی جهان در شهر آندونگ کره جنوبی برگزار شد. در این همایش محمود صفری شهردار اردبیل به عنوان تنها نماینده ایران به دعوت رسمی شهردار آندونگ حضور یافت.

محمود صفری شهردار اردبیل در خصوص این همایش اظهار کرد: در همایش اندیشه‌های انسانی و حقوق شهروندی که کشورهای عضو اتحادیه شهرهای تاریخی جهان حضور داشتند، شهر اردبیل به عنوان، شهر مقدس و تاریخی و گردشگری معرفی شد.

وی با بیان اینکه از سرمایه‌گذاران و گردشگران جهت حضور در شهر اردبیل دعوت شد، افزود: معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کلانشهر اردبیل و دعوت از سرمایه‌گذاران و گردشگران به شهر دارالارشاد و دارالامان در این همایش صورت گرفت.

شهردار اردبیل افزود: همچنین معرفی جاده ابریشم به عنوان شاهراه مهم تاریخی در ایجاد روابط تجاری نیز انجام پذیرفت.

صفری بیان کرد: بازدید میهمانان از طرح‌ها و پروژه‌های شهر آندونگ کره جنوبی و تبادل نظر در حوزه مدیریت شهری از دیگر برنامه‌های همایش بود.

وی گفت: ایجاد فرصت برای بحث و تبادل نظر در مورد اندیشه‌های انسانی و حقوق شهروندی و تدوین راهکارها و ایده‌های نوین برای مواجهه با چالش‌های اجتماعی به منظور ایجاد جهانی بهتر و پایدارتر از اهداف این همایش به شمار می‌آید.

شهردار اردبیل تصریح کرد: کشورهای عضو اتحادیه شهرهای تاریخی جهان از جمله ایران، کره جنوبی، ژاپن یونان، پرو و… و شهرهایی که با آندونگ تفاهم نامه خواهر خواندگی داشتند در این مراسم حضور داشتند و خانم ایروانا بوکوا دبیر کل یونسکو به عنوان سخنران اصلی این مراسم بود.

زیرسازی و آسفالت‌ریزی خیابان اصلی شهرک ولیعصر اردبیل انجام شد

معاون امور زیربنائی و حمل و نقل شهری شهرداری اردبیل گفت: در راستای رسیدگی به مطالبات اهالی و به دستور شهردار، آسفالت‌ریزی خیابان شهرک ولیعصر اردبیل انجام شد.

نقی باقرزاده در بازدید از روند آسفالت‌ریزی خیابان اصلی شهرک ولیعصر، اظهار کرد: با توجه به مطالبه و درخواست اهالی شهرک نیروی ولیعصر(نیروی انتظامی) مبنی بر آسفالت‌ریزی معابر شهرک، علی‌رغم عدم تحویل شهرک از سوی تعاونی مسکن نیروی انتظامی به شهرداری، آسفالت‌ریزی خیابان اصلی در راستای رفاه حال اهالی و به دستور شهردار انجام شد.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های دادستان مرکز استان و پیگیری‌های شهردار اردبیل مبنی بر اولویت قرار دادن آسفالت‌ریزی شهرک ولیعصر و قول مساعد بر انجام آسفالت‌ریزی؛ زیرسازی شهرک در هفته‌های اخیر به اتمام رسید و آسفالت‌ریزی انجام شد.

معاون امور زیربنائی و حمل و نقل شهری شهرداری اردبیل بیان کرد: در راستای تسهیل در عبور و مرور و کاهش ترافیک شهرک ولیعصر، مسیر ایجاد شده جهت اتصال شهرک نیروی انتظامی به پل نیایش و میدان سلیم موذن زاده زیرسازی شد و به‌زودی آسفالت‌ریزی نیز خواهد شد.

باقرزاده تصریح کرد: با اتصال شهرک نیروی انتظامی به پل نیایش و میدان سلیم موذن‌زاده بخش مهمی از ترافیک شهرک و خیابان‌های مجاور کاهش می‌یابد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264505

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *