http://didshahr.ir/264413

06:26 :: 1402/08/09

رئیس شورای شهر اردبیل از صدور مجوز شورا برای ارائه سرویس رایگان به مدارس استثنایی اردبیل خبر داد.

میرمحمد سیدهاشمی

میرمحمد سیدهاشمی در هشتاد و هشتمین نشست این شورا از موافقت با ارائه سرویس رایگان به مدرسه‌های استثنایی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه بر اساس تصویب‌نامه هیات وزیران ارائه خدمات حمل و نقل رایگان برای دانش‌آموزان استثنایی بر عهده شهرداری‌ها گذاشته شده است، اعضای شورای شهر اردبیل در راستای این مساله فرهنگی و اجتماعی لایحه‌ای مصوب کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل همچنین با اشاره به ضرورت ارائه عملکرد و بررسی میزان تحقق برنامه‌های شهرداری، از تحقق ۴۳ درصدی بودجه این نهاد در ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: ۲۰ هزار میلیارد ریال بودجه مصوب شهرداری برای سال ۱۴۰۲ بود که بیش از هشت هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال آن تحقق یافته است.

سرویس مدارس استثنایی در اردبیل رایگان می‌شود

وی با اشاره به تصمیم شورا و شهرداری برای افزایش بودجه عمرانی اردبیل افزود: هفت هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال بودجه مصوب هزینه‌های جاری شهرداری بود که نزیک به سه هزار میلیارد ریال (حدود ۳۹ درصد) و در بخش هزینه‌های عمرانی و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیز از ۱۲ هزار میلیارد ریال، حدود پنج هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال تامین و هزینه شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل با تاکید بر اینکه تلاش مجموعه مدیریت شهری تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه مصوب تا پایان سال جاری است، بیان کرد: گزارش عملکرد شهرداری برای ارائه پیشنهادها و راهکارها باید در اختیار کارشناسان و مطالبه‌گران حوزه شهری قرار بگیرد.

سیدهاشمی همچنین اضافه کرد: لایحه‌ای دیگر برای ساماندهی روشنایی و حصارکشی اطراف پارک جیرال مصوب و برای ایجاد امنیت و پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی، مجوز اجرای آن به شهرداری منطقه اعطا شد.

وی دریافت مجوز برای کمک مالی به انجمن حمایت از زندانیان با هدف توانمندسازی مددجویان و کمک‌های مالی به خانواده‌های زندانیان را از دیگر مصوبه‌های آخرین نشست شورای اسلامی شهر اردبیل برشمرد.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264413

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *