http://didshahr.ir/264368

07:07 :: 1402/08/07

رئیس ستاد دیه استان اردبیل با اشاره به اینکه ستاد دیه در ماه رمضان ۷۲ جشن گلریزان برگزار کرده است، گفت: بیشترین زندانیان جرائم غیرعمد و مالی در استان بدهکاران مالی و مهریه می باشند.

زندان

کریم الله محبوبی اناری افزود: در سال جاری و در ماه رمضان در ۱۲ شهرستان و ۲۰ بخش و ۴۰ دهستان استان جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی برگزار کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۶ جشن آزادسازی برگزار شده است، بیان کرد: در ماه محرم و صفر ششمین همایش حسینیان دارالارشاد اردبیل اجرا شد و همچنین پویش مردمی نذر هشتم در فضای مجازی و برنامه هر مسجد آزادی یک زندانی برگزار شد.

محبوبی ادامه داد: ۱۳۸ نفر زندانی جرایم غیر عمد و مالی با محکومیت مبلغ ۱۶۶ میلیارد تومان از زندان های استان آزاد شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیشترین زندانیان جرایم غیرعمد و مالی را بدهکاران مالی و مهریه برشمرد و اضافه کرد: زندانیان آزاد شده ۲ نفر حوادث کارگاهی و ۳ نفر ایراد صدمه بدنی و قتل غیرعمد و ۸۵ نفر بدهکاران مالی و ۴۵ نفر مهریه و ۲ نفر نفقه می باشد.

رئیس ستاد دیه استان خاطرنشان کرد: برای آزادسازی زندانیان از طریق ستاد دیه تیم تحقیقاتی افراد مستحقق را شناسایی می کنند و تحقیقات از اولویتهای کاری ستاد می باشد.

این مقام مسئول استان از کاهش جمعیت کیفری جرایم غیرعمد و مالی استان خبر داد و اعلام کرد: در حال حاضر ۳۲۱ نفر زندانی جرایم غیرعمد و مالی در انتظار کمک ستاد دیه می باشند که از این تعداد ۱۷۱ نفر زندانی به خاطر دلایلی شامل مساعدت ستاد دیه نمی باشند.

محبوبی اظهار کرد: در سال های اخیر شاهد فرهنگ سازی و حرکت ارزشمند مردمی بوده ایم که هزینه های احسان متوفی خود را برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی هبه کرده اند و در این راستا با احسانات ۲۵ خانواده ۸۳ نفر زندانی جرایم غیرعمد و مالی آزاد شد.

وی از عموم هم استانی ها درخواست کرد در این کار حسنه مشارکت نمایند تا زمینه حضور پدران و فرزندان زندانی جرایم غیرعمد و مالی در کنار خانواده هایشان فراهم شود.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264368

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *