http://didshahr.ir/264335

02:47 :: 1402/08/06

مشاوره : همسرم خیلی زیاد قهر می کند و این داستان انگار پایانی ندارد.

خیانت

نویسنده : راهله فارسی |  مشاور

سوال: چهار سال پیش با شوهرم عقد کردیم. من ۲۵ سال دارم و او ۲۹ ساله است. قرار است ۲ ماه دیگر به خانه خودمان برویم. مشکل من این است که بعد از این چند سال، هنوز دایم در حال جروبحث هستیم و انگار تمامی ندارد. او زود قهر می‌کند و خسته‌ام کرده است. یکدیگر را دوست داریم اما با قهرهایش چه کنم؟


بیشتر بخوانید: مطلبی که همه دانشجوهای دختر و پسر باید بدانند


پاسخ: مخاطب گرامی، گفته‌اید ۴ سال پیش عقد کردید؛ بنابراین دوران عقد شما طولانی شده و خود این زمان طولانی باعث می‌شود که حرف‌هایی بین شما رد و بدل شود که باعث ناراحتی شما و همسرتان شده و متاسفانه همسرتان، آن‌طور که مطرح کردید از رفتار اشتباه قهر کردن استفاده می‌کند. در ادامه چند توصیه به شما دارم.

قهر همسرتان را کاهش دهید

قهر کردن شوهرتان رفتاری کنترل کننده است و یکی از روش‌هایی که می‌شود قهر همسرتان را کاهش دهید، تغییر رفتار خودتان است؛ یعنی واکنشی که هر دفعه نشان می‌دهید را انجام ندهید. در قدم اول برای برطرف کردن قهر همسرتان باید دلیل را بیابید و بعد برای رفع آن اقدام کنید. یکی از دلایلی که افراد قهر می‌کنند، الگوبرداری از خانواده است؛ یعنی یکی از والدین آن‌ها چنین رفتاری دارد و به نتایج خوبی می‌رسد. شاید هم او قهر کردن را آموخته‌ برای این‌که نظر اطرافیان را جلب کند.

این‌گونه با شوهرتان حرف بزنید

گفته‌اید دایم در حال جروبحث هستیم و انگار تمامی ندارد. اولین مهارت مناسب برای یک ارتباط خوب، گوش کردن فعال است یعنی ما وسط حرف طرف مقابل نمی‌پریم، تا زمانی که فرد صحبتش تمام نشده صحبت او را قطع نمی‌کنیم و قبل از تمام‌شدن صحبت او جواب آماده نمی‌کنیم بلکه اجازه می‌دهیم صحبت او تمام شود و بعد به او می‌گوییم: «من از صحبت تو این گونه متوجه شدم که منظورت این بود، آیا درست متوجه شدم؟»

چرا قهر کردن در ارتباط اتفاق می‌افتد؟

گفته‌اید با قهرهای شوهرم چه کنم؟ احتمال دارد شیوه گفت‌و‌گوی ما طوری باشد که طرف‌مقابل روش قهرکردن را انتخاب می‌کند.

در ادامه با ۴ رفتار مخرب در زندگی مشترک که به قهر ختم می‌شود، اشاره می‌کنم:

۱- زیر سوال بردن شخصیت همسر در گفت‌و‌گوها

۲- اهانت، طعنه‌زدن و مسخره‌کردن که باعث نفرت می‌شود

۳-حالت تدافعی یا دفاع کردن ناحق از رفتار اشتباه

۴- کارشکنی که قهر کردن یکی از رفتارهای کارشکنانه است و چون من این گونه احساس می‌کنم که همسرم من را نمی‌فهمد پس با او حرفی نمی‌زنم یا دیرتر به خانه می‌روم چون حوصله انتقاد و توهین را ندارم.

نکته پایانی این‌که قبل از رفتن به خانه خودتان باید برای بهبود روابط‌تان سعی و از یک مشاور کمک بگیرید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264335

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *