http://didshahr.ir/264300

08:47 :: 1402/08/02

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از سیر نزولی استفاده از دستگاه‌های غیرقانونی استخراج رمز ارز در این استان خبر داد.

حسین قدیمی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از سیر نزولی استفاده از دستگاه‌های غیرقانونی استخراج رمز ارز در این استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری ۲۸ دستگاه استخراج رمز ارز از پنج مرکز غیرمجاز در مناطق مختلف استان کشف و ضبط شده است.

حسین قدیمی از سیر نزولی استفاده غیرقانونی از دستگاه‌های استخراج رمز ارز در استان اردبیل خبر داد و گفت: در حالی که سال گذشته ۱۳۰ دستگاه استخراج رمز ارز از ۱۶ با ظرفیت ۱۸۶ کیلووات کشف و ضبط شده بود، امسال این میزان به ۲۸ دستگاه با ظرفیت ۳۹ کیلووات کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۹۸ تاکنون در مجموع ۲ هزار دستگاه استخراج رمز ارز در مناطق مختلف استان شناسایی و با هماهنگی با مقام قضایی به محل‌های مورد نظر کشف و ضبط شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با بیان اینکه ماموران این تعداد دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال “بیت کوین” را از ۱۷۷ مرکز غیر مجاز کشف و ضبط کرده اند، اظهار کرد: دستگاه‌های کشف شده سه هزار و ۶۲۸ کیلو وات برق به صورت غیرمجاز مصرف می‌کردند.

به گفته قدیمی پس از تشکیل پرونده و تحویل متهمان به مراجع قضایی، متخلفان علاوه بر ضبط ماینرها، به پرداخت ۷۴۰ میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در عین حال از فعالیت هفت مرکز مجاز استخراج ارز دیجیتال در استان اردبیل خبر داد و گفت: مجوزهای قانونی لازم برای افراد علاقمند به فعالیت در این حوزه در استان صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های غیر مجاز استخراج رمز ارز علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه ارزان، خسارت زیادی به شبکه توزیع برق وارد می‌کنند به طوری که علت بخشی از خاموشی‌های ناخواسته و خسارت به لوازم برقی شهروندان ناشی از فعالیت این دستگاه‌هاست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل همچنین گفت: افراد سودجویی که با استفاده از انشعاب غیرمجاز برق اقدام به فعالیت غیرقانونی کنند، مجرم شناخته شده و با آنها بدون اغماض برخورد خواهد شد.
قدیمی از شهروندان خواست، در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به سامانه فوریت‌های برق (۱۲۱) گزارش دهند.

بب

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264300

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *