http://didshahr.ir/264079

08:28 :: 1402/07/24

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: حمایت از احداث شهرک‌های صنعتی غیردولتی، زمینه‌ساز رشد تولید و اشتغال است که با حمایت‌های لازم و قانونی تلاش می‌شود، مسیر احداث و توسعه این شهرک‌ها در استان افزایش یابد.

فولاد شهرک صنعتی

هاشم علایی در جریان بازدید از شهرک صنعتی غیردولتی حدید مبتکران، اظهار داشت: شهرک غیردولتی حدید مبتکران به عنوان نمونه بارز و موفق مجموعه تولیدی در استان، توانسته است با ترسیم افق توسعه خود تا سال ۱۴۰۵ ، گامی مهم و اساسی در تامین نیازهای کشور به ماشین آلات کامیون، لیفتراک و لودر بردارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی بازدیدی که امروز از این شهرک غیردولتی انجام شد، تلاش‌های مدیران این مجموعه تولیدی در توسعه صنعت استان قابل تقدیر و ستاش بود که در گام نخست، موفق به اشتغال‌زایی برای بیش از ۸۰۰ نفر از جوانان و تحصیل‌کرده‎گان منطقه شده‌اند.

علایی افزود: این واحد تولیدی در حال تکمیل فرآیند زنجیره تولید خود است که در صورت تکمیل و راه‌اندازی کامل آن، انتظار می‌رود تحقق برنامه‌های اشتغال ۵۰۰۰ نفری این سرمایه‌گذار دور از دسترس نباشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، از حمایت‌های این شرکت از تاسیس و احداث شهرک‌های غیردولتی در استان خبر داد و افزود: ایجاد شهرک‌های غیردولتی در راستای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌شود که خوشبختانه با حمایت‌های انجام شده، امروز شاهد صدور مجوز ۱۰ شهرک غیردولتی در استان اردبیل هستیم که از این حیث، در وضعیت بسیار مطلوبی در سطح کشور قرار داریم.

وی تصریح کرد: این شهرک‌ها همانند شهرک‌های دولتی، دارای معافیت مالیاتی ۷ تا ۱۳ ساله بوده و از مزایای یکسانی برخوردار هستند و مدیریت این شهرک‌ها کاملا در اختیار بخش خصوصی و خود سرمایه گذار است.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264079

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *