http://didshahr.ir/263895

07:55 :: 1402/07/16

صدیف بدری گفت: نمایندگان استان تمام همت و تلاش خود را در سال آخر مجلس برای پیشرفت و توسعه استان به‌کار گرفتند تا طرح‌های بزرگ زیربنایی در این استان به سرانجام برسد.

صدیف بدری

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: امسال با افزایش بودجه سالانه رقم اختصاص یافته به راه‌آهن اردبیل به ۷۳۰ میلیارد تومان افزایش یافت و قرار است در ۲، سه ماه آینده با تخصیص یک‌ هزار میلیارد تومان منابع این پروژه به سرانجام برسد.

صدیف بدری در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در اردبیل، اظهار داشت: نمایندگان استان تمام همت و تلاش خود را در سال آخر مجلس برای پیشرفت و توسعه استان به‌کار گرفتند تا طرح‌های بزرگ زیربنایی در این استان به سرانجام برسد.

وی تصریح کرد: برای حل ریشه‌ای بیکاری در این استان ما نیازمند تدارک زیرساخت‌های اساسی و تکمیل پروژه‌های ریلی، جاده‌ای و هوایی هستیم تا در کنار تمامی امکانات استان اردبیل بتواند به عنوان مقصد گردشگری و توسعه این صنعت مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ضرورت افزایش سرانه درآمدی مردم را به عنوان یک استان کمتر توسعه یافته یادآور شد و گفت: به دلایل مختلف استان اردبیل از مسیر توسعه عقب مانده بود که در سال‌های اخیر با تکمیل بزرگراه‌ها و پیوستن به خطوط ریلی کشور، تلاش بر این است تا بخشی از این عقب‌ماندگی‌ها در کریدور شمال به جنوب کشور برطرف و زمینه تقویت نظام اقتصادی در حوزه حمل و نقل و سایر بخش‌ها فراهم آید.

بدری افزود: برای تکمیل راه‌آهن اردبیل در دولت گذشته و دولت فعلی منابع مختلف بانکی، ملی و سایر منابع مورد نظر فاینانس تأمین شده تا این پروژه هم اکنون با پیشرفت ۹۲ درصد مراحل پایانی خود را سپری کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال با افزایش بودجه سالانه رقم اختصاص یافته به این پروژه ریلی به ۷۳۰ میلیارد تومان افزایش یافت و قرار است در ۲، سه ماه آینده با تخصیص یک‌هزار میلیارد تومان منابع، این پروژه به سرانجام برسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هر چند تکمیل این پروژه ریلی به ۲ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد، اما با پرداخت یک‌ هزار میلیارد تومان بدهی پیمانکار می‌توان برای آنها فرصتی را ایجاد کرد تا تکمیل پروژه را سرعت داده و یک‌ هزار میلیارد تومان بدهی دیگر به نام پیمانکاران به ثبت برسد.

بدری بیان کرد: ما از رئیس جمهور خواسته‌ایم تا سفر دوم خود را به اردبیل با راه‌آهن انجام داده و در همین سفر افتتاح راه‌آهن اردبیل – میانه را انجام دهد.

وی ضرورت احداث راه آهن و اتصال آن را به مغان یادآور شد و ادامه داد: با توجه به تولید آهن اسفنجی در این استان و همچنین افزایش تولید محصولات کشاورزی تا پنج میلیون تن ضرورت حمل بار از طریق خطوط ریلی بسیار به نظر می‌رسد که باید کلنگ‌زنی راه آهن اردبیل به پارس آباد را نیز در سفر رئیس جمهور شاهد باشیم.

بدری در مورد سایر پروژه‌های زیرساختی نیز تصریح کرد: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب در فرودگاه اردبیل و کاهش کنسلی پروازها، سعی بر این است تا شرکت‌های مختلف را مجاب کنیم تا افزایش پروازها به مقصد اردبیل را انجام دهند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های هواپیمایی هر چند به دلیل تحریم اقتصادی با تنگنای خرید قطعات روبه‌رو هستند اما با چند شرکت هواپیمایی رایزنی انجام شده تا در فصول مختلف پروازهای خود را به مقصد اردبیل دایر کنند.

وی افزود: در بحث انتقال گاز به ظرفیت روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب انتقال گاز توسط خط دوم به اردبیل در حال انجام است و در کنار آن ما با ساختار پایدار تأمین برق نیز در استان اردبیل روبه‌رو هستیم.

بدری به مشکل فاضلاب شهرهای مختلف و تنش آبی در شهر اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: ما نتوانستیم در این هفت سال مسئولیت نمایندگی، مشکل آب شرب اردبیل را برطرف کنیم چرا که حقابه استان از منابع مختلف نادیده گرفته شده و ضروری است وزیر نیرو در سفر به این استان نسبت به انتقال منابع آب پایدار به اردبیل برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که برای سایر استان‌ها از طولانی‌ترین مسیر انتقال آب انجام می‌شود اما ما نمی‌توانیم از خزر یا ارس برداشت منابع آب داشته باشیم و قطعا در سال‌های آینده آب اردبیل نمی‌تواند پایداری مناسبی را داشته باشد.

بدری توجه به عمران روستاها، احداث کمربندی در شهرهای مختلف و انجام حجم عملیات آسفالت‌ریزی را با تأمین قیر رایگان یادآور شد و اضافه کرد: ما پیشنهاد کردیم تا در برنامه هفتم توسعه بودجه عمرانی کشور از ۱۰ درصد به ۲۰ درصد در قالب بودجه عمومی در نظر گرفته شود تا ما بتوانیم پروژه‌های نیمه‌تمام را در کمترین زمان به سرانجام برسانیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نبود ساختار نظام‌مند در حوزه تصمیم‌گیری و اجرا یکی از دغدغه‌های جدی است که ما در حوزه نظارت نیز با همین ضعف ساختار روبه‌رو هستیم.

وی یادآور شد: هر چند در دوره نمایندگی مجلس سعی کردیم تا قوانینی شاخص به نفع مردم در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، جهش تولید مسکن، خرید تضمینی محصولات کشاورزی و رتبه‌بندی معلمان را مصوب کنیم اما در اجرا دولت نتوانسته در این حوزه‌ها چندان موفق عمل کند که امیدواریم این قوانین به صورت جامع و کامل مورد توجه در حوزه اجرایی قرار گیرد.

بدری گفت: در بحث مدیریت نیز ساختار باید به گونه‌ای تعریف شود تا یک فرد با عهده‌داری مسئولیت‌های مختلف در نهایت به بالاترین مدیریت دست پیدا کند اما ساختار سیاسی و حزبی در کشور به گونه‌ای است که گاهی افراد یک شبه صاحب مدیریت‌هایی می‌شوند که گاه خودشان انتظار آن را نداشتند.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263895

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *