http://didshahr.ir/263786

02:25 :: 1402/07/10

نویسنده : فرزانه عطاران | ‌ مشاور تحصیلی سوال: سال آینده کنکور دارم. از سال پیش، نمراتم در درس‌هایم به‌شدت ضعیف شده است….

مشاوره برای کنکورهای ضعیف

نویسنده : فرزانه عطاران | ‌ مشاور تحصیلی

سوال: سال آینده کنکور دارم. از سال پیش، نمراتم در درس‌هایم به‌شدت ضعیف شده است. احساس می‌کنم که دیگر زمانی برای جبران نمانده است. از الان خودم را در کنکور سال بعد بازنده می‌دانم. پسر هستم و اعتماد به نفسم هم کم شده است. راهنمایی‌ام کنید.

پاسخ: گفته‌اید که سال آینده کنکور دارید؛ بنابراین الان دانش‌آموز سال سوم هستید. باید قبل از هر چیز به شما بگویم که اصلا جای نگرانی نیست؛ زیرا بهترین زمان تصمیم گرفتن برای داشتن مطالعه هدفمند، دو سال آخر دوره دبیرستان است و شما اکنون این امکان را دارید که با مطالعه اصولی، احتمال موفقیت تان را افزایش دهید. در ادامه چند توصیه به شما دارم.

برای برطرف‌کردن ضعف‌ها برنامه‌ریزی کنید

بسیاری از دانش‌آموزانی که در سال اول و دوم دبیرستان دچار افت تحصیلی شده‌اند و نتایج خوبی در امتحانات نگرفته‌اند با سعی، تلاش، برنامه‌ریزی و مطالعه صحیح، کنکور موفقی را پشت سر گذاشته‌اند. شما هم می‌توانید همزمان با مطالعه دروس سوم دبیرستان، نقاط ضعف احتمالی سال اول و دوم خود را با استفاده از کتاب‌های کمک درسی و شرکت در کلاس‌های تقویتی در صورت لزوم برطرف کنید.

نمرات امسال‌تان مهم است

با توجه به این که نمرات سوم دبیرستان، تأثیر مستقیم در نتیجه کنکور شما دارد با تلاش و انگیزه بیشتر از سال‌های گذشته، درس بخوانید و با گرفتن نمرات قابل قبول، بستری مناسب برای موفقیت خود در کنکور فراهم کنید که قطعا این امر باعث می‌شود اعتمادبه‌نفس لازم را به دست آورید و دیگر احساس ناامیدی نکنید.

متن کتاب‌ها را با دقت مطالعه کنید

در تمامی دروس، متن کتاب را با دقت مطالعه کنید. همچنین مثال‌ها، تمرین‌ها، شکل‌ها و نمودارها را با دقت بررسی کنید و از کنار هیچ مطلبی بی‌تفاوت عبور نکنید. در خور ذکر است که بارها در امتحانات نهایی و کنکور، دقیقا از متن کتاب سوال طرح شده است. در پایان هر فصل یا هر درس، از مطالب آن خلاصه‌برداری و نمونه سوالات امتحانی مربوط به آن را بررسی کنید و با مراجعه به راهنمای تصحیح آن متوجه اشکالات خود شوید و آن را برطرف کنید.

به‌مرور ساعات مطالعه را بیشتر کنید

هرچه از سال تحصیلی می‌گذرد، حجم درس‌ها بیشتر می‌شود و لازم است شما هم ساعات مفید مطالعه خود را بالا ببرید. این افزایش ساعت مطالعه را به‌مرور زمان انجام دهید چراکه در غیراین‌صورت، زود خسته می‌شوید و از هدف‌تان دست خواهید کشید. در پایان هرگز اجازه ندهید افکار منفی مانند یک ترمز سرعت حرکت شما به سمت موفقیت را کاهش دهد. مدام به خودتان یادآوری کنید که شما توانایی و استعداد موفقیت را دارید.

مشاوره برای کنکورهای ضعیف

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263786

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *