http://didshahr.ir/263494

06:55 :: 1402/06/27

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: ساعاتی پیش در منطقه حیران، سیلابی جاری شد که به منجر بسته شدن محور آستارا-اردبیل شد و تردد هموطنان با کندی در حال انجام است.

سیلاب

مهدی خدمتی اظهار کرد: ساعاتی قبل در منطقه آستارا به لونده به دنبال بارش شدید باران، سیلاب رخ داد و منجر به بسته شدن محور آستارا – اردبیل شد و باتوجه به شرایط موجود مسیر، تردد در این محور در یک لاین انجام می‌شود که از هم استانی‌های گرامی درخواست داریم از محور جایگزین اردبیل-سرچم تردد کنند.

وی افزود: از روزهای گذشته باتوجه به پیش بینی هواشناسی، هشدار سطح نارنجی صادر شده بود و بر این اساس با آمادگی قبلی، پس از وقوع سیلاب در منطقه حیران، اکیپ‌های راهداری و امدادرسانی استان اردبیل به منطقه سیلابی اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: به دنبال سیلاب، به بخش‌هایی از زیرساخت‌های جاده‌ای آسیب‌هایی وارد شده است که این آسیب‌ها و تخریب‌ها در حوزه استحفاظی استان گیلان بوده و منجر به مسدود سازی و‌ کند شدن تردد در محور آستارا – اردبیل شده است و جهت تردد از مبدا اردبیل به مقصد تهران یا سایر استان‌ها از محور جایگزین اردبیل-سرچم تردد شود.

امدادرسانی از اردبیل به مناطق سیل‌زده آستارا

خدمتی تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، به دنبال سیلاب رخ داده در آستارا، آب شرب این منطقه با مشکلاتی روبرو بوده و استان اردبیل در حال انجام تمهیدات لازم برای کمک در کاهش مشکلات آب شرب در منطقه سیل زده است.

وی افزود: سیلاب رخ داده در منطقه حیران، خوشبختانه بدون تلفات جانی بوده و به بخشی از تجهیزات زیرساختی کنار جاده‌ای خسارات وارد شده است و اکیپ‌های راهداری و امدادرسانی دو استان گیلان و اردبیل به صورت مشترک در حال بررسی شرایط موجود و امدادرسانی هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: طی بیش از ۲۴ ساعت اخیر در سطح استان اردبیل هیچ سیلابی رخ نداده است ولی در نقاط مختلف استان به خصوص منطقه شمال استان اردبیل، بارش‌های مناسبی انجام شده است.

خدمتی گفت: باتوجه به صدور هشدار سطح نارنجی در سطح استان اردبیل، از هم استانی‌های عزیز درخواست داریم از اتراق و استقرار در حاشیه رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263494

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *