http://didshahr.ir/263490

06:09 :: 1402/06/27

رئیس اورژانس استان با بیان اینکه در سال گذشته ۲۲۰ هزار تماس تلفنی داشته ایم، اظهار کرد: از این تعداد قریب ۱۹ هزار مزاحم تلفنی بوده است و بیش از اندازه مزاحم تلفنی داریم.

بیمار اورژانسی

سعید مهری  با اعلام این خبر افزود: باید آگاهی شهروندان نسبت به اینکه تلفن اورژانس امدادی است و نباید اشغال شود، افزایش یابد و در این زمینه نقش اصحاب رسانه استان مهم می باشد.
وی گفت: وضعیت اورژانس استان اردبیل از لحاظ آمایش سرزمینی مناسب است و در حال حاضر در سطح استان اردبیل ۶۰ پایگاه اورژانس فعال است.

مهری ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه بر حسب جمعیت و کیلومتر جاده ای تعداد پایگاههای اورژانس استان به ۷۰ پایگاه خواهد رسید.

رئیس اورژانس استان اضافه کرد: تعداد ۱۰۰ آموبولانس اورژانس در پایگاههای اورژانس استان در حال استفاده است که از تعداد حدود نیمی از آن فرسوده و مستهلک شده است.

مهری با اشاره به اینکه عمر مفید آمبولانس ها ۵ سال است، اظهار کرد: تعدادی از این آمبولانس ها بیش از ۱۵ سال مورد استفاده بوده است.

این مقام بهداشتی و درمانی استان تصریح کرد: هلی کوپتر آمبولانس و دو اتوبوس آمبولانس نیز برای خدمترسانی به آسیب دیده گان مورد استفاده قرار می گیرد.

مهری بیان کرد: نیروی انسانی در اورژانس استان نسبت به سایر استانها در حد متوسط است، اما در حال حاضر ۳۰۰ نفر نیروی تخصصی در اورژانس استان کمبود نیرو داریم.

وی اعلام کرد: بیشترین کمبود نیرو در شهرستانهای گرمی و بیله سوار است و امیدواریم با همکاری مسئولان، بخشی از کمبود نیروی اورژانس استان تأمین شود.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263490

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *