http://didshahr.ir/263385

02:03 :: 1402/10/18

دانشنامه مدرک اصلی شماست که با شرایط خاص به فارغ التحصیل دانشگاه ارائه می شود اما گواهی موقت پایان تحصیلات دانشگاهی برای استفاده در داخل ایران و صرفاً جهت استخدام و یا راه اندازی کسب و کار است.

فرق گواهی موقت پایان تحصیلات با دانشنامه

در این مطلب با تفاوت گواهی موقت پایان تحصیلات دانشگاهی و دانشنامه آشنا شده و در صورت مفقود شدن مدرک تحصیلی اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد.

تفاوت مدرک گواهی موقت پایان تحصیلات دانشگاهی و دانشنامه

مدرک تحصیلی حضور شما را در یک دوره آموزشی مشخص را اثبات می‌کند. در هر دوره تحصیلی بعد از گذراندن آخرین واحدها، مدرکی به شما اعطا می‌شود که مهر تأییدی برای گذرندان یک مرحله آموزشی و با تعداد واحدهای مشخص است و به آن مدرک تحصیلی می گویند.

مدرک تحصیلی دورهٔ ابتدایی ، مدرک تحصیلی دورهٔ راهنمایی، مدرک تحصیلی دورهٔ متوسطه، مدرک تحصیلی فوق دیپلم، گواهی موقت پایان تحصیلات کارشناسی، مدرک تحصیلی فوق لیسانس و…. از جمله مدارک فارغ التحصیلی است.

مدرک فارغ التحصیلی ۲ گونه است:

گواهی موقت پایان تحصیلات ( فارغ التحصیلی)

دانشنامه فارغ التحصیلی 

در این نوشتار سعی خواهیم کرد تفاوت این دو را به طور خلاصه توضیح دهیم.

۱- گواهی موقت پایان تحصیلات ( فارغ التحصیلی )

گاهی ممکن است شرایط لازم برای دریافت دانشنامه وجود نداشته باشد. برای مثال فرد به صندوق رفاه دانشجویی بدهکار و یا مشکل خدمت سربازی را حل نکرده است. در چنین شرایطی می‌توانید از دانشگاه محل تحصیل خود گواهی موقت فارغ‌التحصیلی دریافت کنید.

گواهی موقت کارشناسی مدرک موقتی است که گذراندن دوره توسط شما را نشان می‌دهد. این مدرک ارزش چندانی ندارد و صرفاً برای ارائه به بازار کار و کاریابی از سمت دانشگاه به شما ارائه می‌شود. این گواهی به شما کمک می‌کند تا پیش از گذراندن تعهد به خدمت و آزاد شدن دانشنامه اصلی، بتوانید شغل پیدا کرده و مشغول به کار شوید.

پس از بررسی پرونده و نبود نقص، گواهینامه موقت در کمترین زمان ممکن صادر و تحویل شخص فارغ التحصیل می گردد.

کلیک کنید:

چاپ آگهی مفقودی مدرک تحصیلی در روزنامه سراسری

در هر مدرک تحصیلی اطلاعات صاحب آن، رشته مورد نظر، تاریخ اخذ مدرک، شماره و …… ثبت می‌شوند تا شک و شبهه‌ای وجود نداشته باشد.

اگر گرفتار مفقودی مدرک تحصیلی هستید باید بدانید که گرفتن مدرک جدید دانشگاهی پروسه خاص خود را دارد که چاپ مفقودی مدرک تحصیلی در روزنامه سراسری کثیرالانتشار اولین مرحله آن است.

تفاوت گواهی موقت مدرک تحصیلی با دانشنامه

۲- دانشنامه فارغ التحصیلی 

دانشنامه ها معموما در دوره دانشگاهی اهمیت ویژه ای دارند. دانشجویانی که بعداز گذراندن کلیه دروس دوره موفق به اخذ معدل کل لازم نشوند مدرک فارغ التحصیلی دریافت نمی کنند وبه درخواست دانشجو و بعدازانجام مراحل تسویه حساب،  ریزنمرات دروس گذرانده شده از طرف معاونت آموزشی واحد صادر خواهدشد.

دانشجویانی که دارای شرایط فوق باشند و تمایل به دریافت مدرک دارند با مراجعه به اداره آموزش دانشکده مربوطه می توانند درصورت داشتن شرایط لازم مدرک فارغ التحصیلی دریافت نمایند.

برای دریافت مدرک فارغ التحصیلی باید روند خاصی را طی کنید که این مسئله بسته به نوع دانشگاه، نوع دوره و رشته تحصیلی متفاوت است. برای مثال دریافت دانشنامه از دانشگاه‌های دولتی به سبب تحصیل رایگان، شرایط نسبتاً سخت‌گیرانه‌تری دارد.

برای دریافت دانشنامه از دانشگاه محل تحصیل در صورتی که دانشجوی دوره روزانه باشید، باید تا پایان مدت زمانی که تعهد به خدمت دارید در ایران کار کنید. در واقع در دوره روزانه به دلیل پرداخت تمام هزینه‌های تحصیل توسط دولت، موظف می‌شوید طبق منطقه‌ای که زمان کنکور بر اساس آن در دانشگاه پذیرش شده‌اید، به دولت خدمت کنید.

زمان ثبت نام در دانشگاه برگه‌ای با همین محتوا به امضای شما می‌رسد. تا پایان این مدت، ریز نمرات و دانشنامه شما در دانشگاه خواهد ماند و پس از آن می‌توانید اقدام به دریافت مدارک خود کنید.

برای آقایان وضعیت نظام وظیفه مشخص شده باشد. این مورد می‌تواند شامل گذراندن خدمت سربازی و یا معافیت پزشکی، تحصیلی و … شود.

مسئله تعهد به خدمت حل شده باشد؛ یعنی دوره خدمت را گذرانده باشید، گواهی عدم کاریابی ارائه کنید و یا هزینه تحصیل رایگان را بپردازید.

هیچ‌گونه بدهی به دانشگاه نداشته باشید. این مورد وام‌ها و موارد این چنینی را شامل می‌شود.

حال اگر پس از گرفتن مدرک دانشنامه آن را گم کرده اید تهیه و تنظیم متن آگهی مفقودی دانشنامه و چاپ آن در روزنامه کثیرالانتشار اولین مرحله برای گرفتن مجدد مدرک دانشنامه است.

متن آگهی مفقودی مدرک موقت دانشگاهی و دانشنامه مثل عکس زیر است.

چاپ آگهی مفقودی مدرک تحصیلی در روزنامه سراسری

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263385

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *