http://didshahr.ir/263339

02:30 :: 1402/06/21

مشاوره فردی: دلم با خانمم و بچه‌هایم خوش و خرم نیست. چه توصیه‌هایی به من دارید؟

مرد جوان: دلم با خانمم نیست

نویسنده : دکتر رضا یعقوبی | ‌ روان‌‌شناس سلامت

سوال: مردی هستم ۳۴ ساله. از لحاظ درآمدی، شرایط خوبی ندارم اما چرخ زندگی‌ام می‌چرخد. دوست دارم از زندگی‌مشترکم، رضایت بیشتری داشته باشم. دلم با خانمم و بچه‌هایم خوش و خرم نیست. چه توصیه‌هایی به من دارید؟


♥ کلیک کنید: موضوعی مهم در مدارک خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند ♥


پاسخ: مخاطب‌گرامی، در ابتدای پیامک‌تان به نامناسب‌بودن شرایط مالی و درآمدی‌تان اشاره کردید. وقتی پیامک‌تان را با چنین جمله‌ای شروع می‌کنید، یعنی تصور می‌کنید که به دلیل مشکلات اقتصادی، کمتر حوصله بازی با بچه و خوش‌بودن با همسرتان را دارید اما از طرفی گفته‌اید که چرخ زندگی‌تان می‌چرخد. این شرایط نشان می‌دهد که وضعیت بحرانی ندارید. با این حال، روش‌هایی وجود دارد که می‌تواند در تغییر حال شما موثر باشد.

با همسرتان درباره خاطرات خوب حرف بزنید

برای راضی بودن از زندگی حتماً لازم نیست که پول زیادی داشته باشید. می‌توانید با کمترین هزینه‌ای، آن را به دست بیاورید. مثلا به دوستان قدیمی و آن‌هایی که از حال‌شان بی‌خبرید، زنگ بزنید و به همراه خانواده به دیدن‌شان بروید. حتی همراه همسر و فرزندتان گاهی پیاده‌روی کنید و درباره خاطرات خوب زندگی حرف بزنید. می‌توانید درباره رسیدگی به فرزند با همسرتان تقسیم وظایف کنید. مثلاً فعالیت‌های مورد علاقه فرزندتان را روی برگه یادداشت کنید و به نوبت برای فرزندتان وقت بگذارید. حتی می‌توانید هنگام بازی کردن با کودک، ساعت را تنظیم کنید تا در زمان مشخصی زنگ بزند و سپس به کارهای بعدی‌تان برسید و بقیه بازی یا بازی جدید را همسرتان با کودک انجام دهد. درباره وقتی که می‌خواهید با همسرتان بگذرانید به همین شکل می‌توانید زمان‌هایی را از قبل مشخص کنید.

برای تغییر شرایط، سعی‌تان را بکنید

اگر فکر می‌کنید مشکلات مالی باعث ناراحتی و بی‌حوصلگی شما شده، به راه‌هایی برای کسب درآمد بیشتر فکر کنید. در همین شرایط سخت اقتصادی، افراد زیادی هستند که درآمد خوبی دارند و حتی می‌توانید با مشاوران شغلی و کارشناسان اقتصادی مشورت کنید. برای تغییر آن‌چه که می‌توانید، نهایت سعی‌تان را بکنید و واقعیت‌هایی را که نمی‌توانید تغییر دهید به عنوان محدودیت بپذیرید. اگر بدانید که چه چیزهایی را می‌توانید در زندگی تغییر دهید، تمام تلاش‌تان را خواهید کرد و چنان‌چه بدانید برخی چیزها قابل تغییر یا دست یافتنی نیستند، وقت‌تان را بیهوده تلف نخواهید کرد.

انرژی دوباره‌ای به خودتان بدهید

انجام کارهایی را که مدت‌هاست به تاخیر انداخته‌اید، شروع کنید. حتماً از گذشته اهداف و برنامه‌هایی بوده که دوست داشته‌اید انجام دهید و فرصت پرداختن به آن را نداشته‌اید یا ناتمام رها شده‌اند. اکنون بار دیگر به آن کارهای ناتمام فکر کنید و شروع کنید به انجام آن. این کار انرژی دوباره‌ای به شما می‌دهد و حیات تازه‌ای به شما می‌بخشد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263339

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *