http://didshahr.ir/262996

07:46 :: 1402/06/06

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل اضافه کرد: سه هزار و ۸۰۰ خانه خالی در استان شناسایی شده و برای آنها ۲۵ میلیارد تومان مالیات اعمال شده که ۳۸۶ پرونده ابلاغ و مراحل رسیدگی و پاسخگویی به اعتراضات را طی می کنند.

داریوش سرخانی

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: درآمد مالیاتی استان در یک سال گذشته بیش از یک‌هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سرخانلو  در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل، اظهار کرد: از این مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان درآمد مشاغل، ۳۵۰ میلیارد تومان مالیات حقوق و ۳۵۰ میلیارد تومان نیز مالیات شرکت‌ها بوده و در کنار آن ۷۵۰ میلیارد تومان نیز مالیات بر ارزش افزوده را در استان شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: امسال نیز مالیات ابرازی ۳۰۰ میلیارد تومان است که به پشتوانه تحولات رخ داده در نظام اطلاعاتی و الکترونیکی ما موفق شدیم در این زمینه به هدف‌گذاری مناسب دست پیدا کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل از همراهی اشخاص حقیقی و حقوقی در پرداخت مالیات و ارائه اظهارنامه قدردانی کرد و گفت: ۶۵ هزار مؤدی در استان اردبیل پرداخت مالیات خود را اعم از مالیات تکلیفی و تبصره ۱۰۰ انجام داده و ما هیچ نارسایی را در این حوزه شاهد نبودیم.سرخانلو از ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی و حسابرسی بر اساس همین اظهارنامه‌ها خبر داد و افزود: عمده ارقام مالیاتی بر اساس تبصره ۱۰۰ قطعی شده و بدون حسابرسی ما نسبت به اعلام میزان قطعی مالیات به مؤدیان فعالیت‌های مناسبی را شاهد بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: از ۷۸ هزار اظهارنامه مالیاتی فرم تبصره ۱۰۰، تنها ۱۱ هزار مؤدی وارد حسابرسی شده و در ۸۵ تا ۹۰ درصد موارد بدون حسابرسی قطعی بودن پرداختی مالیات را شاهد هستیم.سرخانلو اضافه کرد: استعلام های ما بر خط و بدون ابزارهای فیزیکی است و تلاشمان بر این است تا در کوتاهترین زمان از درگاه‌های الکترونیکی اطلاعات مؤدیان را دریافت کرده و به‌روزرسانی پرداختی‌های مالیاتی را انجام دهیم.

وی بیان کرد: با ارائه خدمات آنلاین و الکترونیکی ما کمترین مراجعات را به مراکز امور مالیاتی شاهد هستیم چرا که هم اکنون تمامی استعلامات و گواهی‌های صادر شده بر خط بوده و در قالب درگاه ملی تعریف شده وصول مالیات انجام می‌شود.

سرخانلو به اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی نیز اشاره کرد و ادامه داد: قرار بود از امسال برای اشخاص حقیقی نیز این پروژه انجام شود اما با تأخیر ۶ ماهه اجرای آن را شاهد خواهیم بود ولی سعی بر این است تا در قالب پایانه‌های فروشگاهی پرداختی مالیات به شکل عادلانه و درست و بر اساس ثبت اطلاعات انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مالیات‌ستانی در این قانون مبنا و در بستر نظام الکترونیکی خواهد بود تا ما زمینه پرداخت عادلانه مالیات و بهره‌برداری درست و اصولی آن را شاهد باشیم.

سرخانلو از برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای اجرایی شدن پایانه‌های فروشگاهی بین صنوف و اقشار مختلف خبر داد و تصریح کرد: همچنان برگزاری این دوره‌ها زمینه‌های خوبی را فراهم کرده تا اطلاعات و آشنایی مؤدیان بیش از گذشته باشد.

وی گفت: در دولت سیزدهم نسبت به دولت دوازدهم فعالیت‌های امور مالیاتی مثبت و رو به جلو بوده به طوری که مالیات ستانی و ارائه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی به شدت افزایش یافته و در کنار آن پرداختی مالیات رشد مناسبی را پیدا کرده است.

سرخانلو از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به حساب دهیاری‌ها و شهرداری‌ها، حوزه سلامت و ورزش و جوانان خبر داد و افزود: برخلاف سال‌های گذشته در این ۲ سال پرداختی‌ها در این بخش در حدود ۲۰۶ میلیارد تومان بوده که یک رقم قابل توجه برای ارتقای حوزه سلامت و ورزش و تندرستی است.

وی در مورد اعمال مالیات بر خانه‌های خالی نیز خاطرنشان کرد: در استان اردبیل در چهار ماهه امسال با شناسایی خانه‌های خالی برای صاحبان آن پیامک‌هایی ارسال شده تا نسبت به تعیین تکلیف مالیات اعمال شده اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل اضافه کرد: سه هزار و ۸۰۰ خانه خالی در استان شناسایی شده و برای آنها ۲۵ میلیارد تومان مالیات اعمال شده که ۳۸۶ پرونده ابلاغ و مراحل رسیدگی و پاسخگویی به اعتراضات را طی می کنند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262996

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *