http://didshahr.ir/262848

08:01 :: 1402/05/31

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: ۳۹ پیراپزشک ، پزشک و متخصص از این استان امسال در بیمارستان‌های شهرهای نجف و کربلا مستقر شده و به زائران اربعین خدمات‌رسانی می‌کنند.

 

 

حمید قویدل افزود: این تعداد نیروی پزشکی به همراه کادر درمان و نیروهای داوطلب از استان اردبیل در قالب تیم‌های هلال احمر به عراق اعزام و در موکب‌ها و مراکز درمانی شهرهای نجف و کربلا مستقر خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی پیش بیمارستانی و تزریقات برای ۳۰ نفر از نیروهای اعزامی به مراسم‌ اربعین، بیان کرد: هفت دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودرو ست نجات برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی به نقاط مختلف عراق اعزام شدند.

وی اظهار کرد: داروها و وسایل جمع‌آوری شده موردنیاز زائران در استان اردبیل نیز توسط یک دستگاه تریلی برای استفاده زائران اربعین به عراق انتقال داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل امسال برای اولین بار در کربلا موکب راه‌اندازی می‌کند، اضافه کرد: قرار است در این موکب هر روز علاوه بر تامین غذا و تغذیه به یک هزار زائر نیز اسکان داده شود.

قویدل با تاکید بر لزوم حضور شبانه‌روزی امدادرسانان این مجموعه در میان زائران اربعین حسینی، ادامه داد: امدادگران این جمعیت برای خدمات رسانی به زائران اربعین آمادگی کامل دارند.

وی گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل امسال به عنوان پشتیبان هلال احمر استان کرمانشاه انتخاب شده و در بازه زمانی اعزام زائران تا پایان مراسم اربعین حسینی در مرز خسروی مستقر شده و به زائران ارائه خدمات خواهد کرد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262848

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *