http://didshahr.ir/262724

00:22 :: 1402/05/28

نویسنده : صدیقه معدنی | ‌ کارشناس‌ارشد روان‌شناسی سوال: شوهرم به من خیانت کرده و از زمانی که متوجه شدم، حالم اصلا خوب…

مشاوره

نویسنده : صدیقه معدنی | ‌ کارشناس‌ارشد روان‌شناسی

سوال: شوهرم به من خیانت کرده و از زمانی که متوجه شدم، حالم اصلا خوب نیست. شوکه شدم و نمی‌دانم باید چه واکنشی داشته باشم. مدارک و اسنادی که به‌دستم رسیده، مولای درزش نمی‌رود و شوهرم نمی‌تواند بگوید که اشتباهی رخ داد. نمی‌خواهم به شوهرم بگویم که متوجه ماجرا شدم. راهنمایی کنید.

پاسخ: مخاطب گرامی، در قدم اول و قبل از هر کاری باید راجع به این اسناد و مدارکی که حاکی از خیانتکار بودن شوهرتان هست، مطمئن شوید تا در دام قضاوت بی‌جا نیفتاده باشید. اصلا شاید شوهرتان در گذشته خطایی کرده و سال‌هاست که به شما وفادار مانده و بابت آن ماجرا پشیمان است. البته من درباره ماجرا اطلاعاتی ندارم اما شما هم نباید بدون بررسی جوانب دست به کاری بزنید. در ادامه چند توصیه به شما دارم.

حال بد شما را درک می کنم

گفته‌اید که حالم اصلا خوب نیست. شوکه شدم و نمی‌دانم باید چه واکنشی داشته باشم. شما را درک می‌کنم، طبیعی است که بسیار ناراحت و به قول خودتان شوکه باشید. البته در این مسیر بهتر است سعی کنید خونسردی خود را حفظ کنید و در موقعیت مناسبی اگر از خیانت همسرتان اطمینان دارید، درباره این موضوع با او با احترام صحبت کنید و دیدگاه و احساسات خودتان را با شوهرتان در میان بگذارید.

نگفتن موضوع به شوهرتان، کمکی به شما نمی‌کند

چرا نمی‌خواهید موضوع را به شوهرتان بگویید؟ با توجه به دیدگاه و واکنش همسرتان، تصمیم‌گیری در زمانی که ماجرای لو رفتن خیانتش را مطرح می‌کنید، متفاوت است. نادیده گرفتن یا بیان نکردن آگاهی از این موضوع کمکی به شما نمی‌کند. پس بهتر است با احترام و بدون توهین این مشکل ایجاد شده را بیان کنید و با توجه به این که همسر شما از این رفتار خود پشیمان باشد و بخواهد آن را جبران کند و مسئولیت این رفتار اشتباه را بپذیرد یا این که به اشتباه بودن رفتار یا مسئولیت خود در این مسیر آگاه نباشد، می‌توانید تصمیم‌گیری کنید و شرایط شما برای بازسازی اعتماد و زندگی مشترک‌تان متفاوت باشد.

موضوع باید بین خودتان حل شود

بهتر است قبل از بیان این موضوع به همسرتان درباره این موضوع با افراد دیگری جز مشاور صحبت نکنید چون اگر بخواهید به زندگی مشترک‌تان ادامه بدهید، آگاهی دیگران حتی خانواده، دیدگاه‌شان و نحوه برخورد و … را تغییر می‌دهد و می‌تواند در ادامه مسیر برای شما و همسرتان مشکلات بیشتری ایجاد کند. آن چه در معضل خیانت اهمیت دارد، این است که سهم هر یک از زوج ها در خیانت مشخص و چاره‌ای برای آن اندیشیده شود. لازم است این مطالب بین زن و مرد حل و فصل شود؛ اما از آن جایی که زوج ها در این موقعیت بحرانی نمی‌توانند آرامش خود را حفظ کنند ممکن است صحبت کردن، نه تنها راهگشا نباشد بلکه باعث فعال‌شدن آتشفشان خاموش شود! در این شرایط مشاوره تخصصی امکان بررسی و تحلیل موقعیت را فراهم می‌کند تا زوج‌ها بتوانند به صورت منطقی تصمیم‌گیری و راه‌حلی پیدا کنند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262724

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *